Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
31 stycznia 2015

Rozmawiali bez Zagórowskiego. Co dalej?

Rozmawiali bez Zagórowskiego. Co dalej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

30 stycznia, po strajku ulicznym pracowników JSW, doszło do rozmów zarządu JSW ze związkami zawodowymi. W rozmowach, zgodnie z warunkiem związkowców, nie brał udziału prezes Jarosław Zagórowski.

Popołudniowe rozmowy toczyły się bez prezesa JSW. Z ramienia spółki w spotkanie wzięli udział wiceprezes ds. handlu Grzegorz Czornik, wiceprezes ds. technicznych Jerzy Borecki oraz wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków (członek zarządu wybrany z załogi), a także przewodniczący rady nadzorczej JSW Józef Myrczek.

- To był nasz warunek do rozpoczęcia negocjacji. Nie będziemy rozmawiać z prezesem, który  całkowicie utracił wiarygodność. Po stronie rady nadzorczej jest bardzo dobra wola, by naszą firmę podnieść z kolan - mówi Piotr Szereda, rzecznik związków zawodowych.

Piątkowe spotkanie nie przyniosło konkretnych rozwiązań. Strony jedynie ustaliły datę kolejnych rozmów, w których uczestniczyć będzie mediator Longin Komołowski (były minister pracy).

Przypomnijmy, że główny postulatem związkowców jest odsunięcie Jarosława Zagórowskiego od stanowiska. Dopiero wtedy strona społeczna będzie chciała rozmawiać nad programem naprawy spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
anty03.02.2015 19:52

Powinna być autonomia ślaska, ale te głupie scyzoryki z kieleckiego tego nie kumają....

Gość03.02.2015 8:07

Prezesem powinien zostać jeden z przewodniczących związku, przecież kupił maturę, więc ma kwalifikacje.

Gość02.02.2015 22:34

Firmę z kolan, to podniósł prezes, a Szereda z koleżkami chce ją z powrotem położyć na kolana.

Gość02.02.2015 14:46

Chyba macie kłopot z pamięcią, bo Zagórowski został powołany za rządów PiS. Związki zawodowe ocaliły już Stocznię Gdańską, fabrykę kabli w Ożarowie, teraz czas na JSW.

Mieszkaniec02.02.2015 11:00

No tak, widać że Zagórowski nie jest tylko odpowiedzialny na koklusz i gradobicie ;).

do kombajnisty02.02.2015 8:44

Górnicy podobną grupą go górników???Z choinki się urwałeś,czy za dużo wypiłeś???
Kibole się tym od was różnią że nie są tak zachłanni jak wy!!!Komuna się skończyła,dośc tych komunistycznych przywilejów!!!!

Zibi01.02.2015 23:18

Wyrzucenie Zagórowskiego nic nie da, bo z nadani PO-litycznego wejdzie inny nominat, który będzie kontynuował wytyczone cele. Jedynie zmiana Rządu może tu coś zmienić, ale do tego potrzeba strajku generalnego w kraju.

Pokaż wszystkie opinie (35)