Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 lutego 2015

Kolejny protest. Trwają rozmowy w JSW

  • Kolejny protest. Trwają rozmowy w JSW
  • Kolejny protest. Trwają rozmowy w JSW
  • Kolejny protest. Trwają rozmowy w JSW
  • Kolejny protest. Trwają rozmowy w JSW
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek w siedzibie JSW odbywają się rozmowy z mediatorem, między spółką a związkowcami. Tymczasem przed siedzibą spółki protestuje 30-osobowa grupa mieszkańców.

Strajk w JSW trwa już od środy 28 stycznia. Przez ten czas górnicy nie pracują. W miniony piątek blokowali dwa rondo - na skrzyżowaniu Wodzisławskiej, Pszczyńskiej i Zdrojowej oraz na Rybnickiej i Drodze Głównej Południowej.

Dziś (tj. 2 lutego) około 30-osobowa grupa osób protestowała na przejściu dla pieszych między siedzibą JSW a szpitalem wojewódzkim. Akcja została zorganizowana przez mieszkańców i miała na celu wsparcie górników.

W tym samym czasie toczyły się rozmowy z mediatorem Longinem Komołowskim, byłym ministrem pracy. Jeszcze nie wiadomo czy strony zawarły jakiś kompromis.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować Nauczyciele z Jastrzębie też chcą strajkować

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
Do AleDom03.02.2015 16:04

Górnicy w tym mieście są nietykalni.......

AleDomAleDom03.02.2015 13:00

@pospolite ruszenie: W sumie czemu nie. @Ułan: Takim zachowaniem związkowcy i górnicy robią sobie coraz więcej wrogów. Coraz więcej osób ponosi konsekwencje ich działań (zmniejszenie wypłaty, "dywanik", studenci mają obecnie sesję - ciekawe ile z nich odpadnie przez strajki górników). UM wyrażał za każdym razem zgodę? Pewnie żadnej zgody nie było. Co robi policja? Powinna wręczać mandaty. No i pociągnąć do odpowiedzialności organizatorów. Za ACTĘ (brak blokowania dróg, czekanie na czerwonym świetle) pewna osoba została ukarana. Tu społeczna szkodliwość jest dużo większa, więc kary też powinny być większe. Ale przecież to zwiąchole, nikt im nic nie zrobi.

górnik03.02.2015 9:20

Pracownik dołowy, a skąd ty się urwałeś biedaczyno.

Mieszkaniec 03.02.2015 9:09

A moim zdaniem strajk powinien trwać tak długo, aż wszyzscy ważni dla JSW klienci wypowiedzą umowy i znajdą sobie pewniejszych dostawców . JSW obciążą karami umownymi, reszta dużych akcjonariuszy wyprzeda się z resztek akcji, zarząd poda się do dymisji. JSW padnie i wtedy znajdzie się kupiec za 1 PLN, który przyjmie część ryli na nowych warunkach. Już i tak tyle lat górnicy mnie okradają to wytrzymam jeszcze rok i wszyscy będą zadowoleni. ZZ bo zarzad odejdzie, rząd bo JSW będzie zrestrukturywowane, mieszkańcy bo w końcu nowe władze miasta będą musiały ruszyć głową i zacząć tworzyć inne miejsca pracy, no i duża część ryli, ta najbardziej 'katowana' grupa społeczna nie będzie musiała już codziennie pracować pod ziemią.

Pracownik Kopalni KWK dołowy 03.02.2015 8:18

Górniczy do roboty , a nie zakłuczac innych Miejsc pracy . My mamy zamiar dostać się do roboty , a przeż wasz głupi strajk , nie możemy się na czas dostać. Po co wam te czternastki , barburki , wegiel i kartki za 1 dzień pracy ? Zabawnie pisze ale wiadomo do na rok , wpłynie dodatkowa kasa , która wasza się od 20 tys zł do 40 tys zł . Zrozumcie i zgodzic sie na zabranie tych przywilejów i nie utradniajcie mam porzadnej pracy. Mój Tata też pracuje na KWK i powiedział tak zaczytuję jego słowo Zgadzam się na zabranie barbórek , czternastek , wegla i oraż kartek za jeden pracy i jego załoga za takim rozwiazaniem bo lepsza jest robota niż strajk . A niech JSW zabiera to wszystko , na ok 20 lat i będzie święty spokój bo każdy chyba tego sobie zyczy . A wypłaty żeby JSW wyrównała dla każdego nie , zaleznie ile lat dołu ma przepracowane czy 5 lat czy 10 lat czy 15 lat czy i wiencej i dać na rękę po 3 tyś zł i będzie sprawiedliwe. Jak wiecie nie kazdy jak Moja Mama pracuje w jakims sklepie osiedlowym i ma na ręke tylko 1600 zł ale wiencej sie narobi niż wy leniuchy co nic nie robicie tylki lezycie i zbijacie lenie bo wam sie nic nie che. Powtarzam jeszcze raz do roboty lenichy , lenichy do roboty . A nie strajkować to jest dobre rozwazanie chwycie sie za robote lenichy a nie spac bo i tsk g . . . o robicie tam pod ta ziemia

My jako 90% chcemy się doczekać Darmowej Komunikacj Podmiejskiej na terenie naszego Miasta. I prawdopodobnie ma byc od dnia 1 stycznia 2016 roku w Piatek i od tego , dnia niech juz rusza darmowa komunikacja podmiejska tylko w Jadtrzebiu Zdrój to jest wazniejsza sprawa zorganizowac dla kazdego bezpłatna komunikacie podmiejska w Jastrzebiu Zdroj a , wasz strajk mnie nie interesuje i jestem z czałym sercem za JSW ktora ma racie i zabrać barborki czternastki wegiel i kartki brawo

Gość03.02.2015 8:09

Górnicy udowadniają, że nie warto płacić podatków w Polsce.

za pospolite...03.02.2015 6:35

Ale będzie śmiesznie jak za tydzień w gablotce zawisną paski wypłat związkowców wspaniałych(oczywiście z zamazanymi danymi osobowymi) a strajkujący górnicy zobaczą swoje.Żartuje, to będzie przykre nie śmieszne.

Pokaż wszystkie opinie (52)