Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 lutego 2015

Sytuacja w JSW: "Rozmowy idą w dobrym kierunku"

Sytuacja w JSW: "Rozmowy idą w dobrym kierunku"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Trwa kolejna, szósta doba strajku w kopalniach JSW. W tym czasie odbywają się rozmowy związków zawodowych z mediatorem. Negocjacje przebiegają na razie w dobrym kierunku.

We wtorek 2 lutego przedstawiciele związków zawodowych, zarządu JSW i rady nadzorczej JSW spotkali by dojść do porozumienia. W rozmowach uczestniczył mediator Longin Komołowski, który ma pomóc wypracować kompromis. Kolejne rozmwy odbędą się 3 lutego o godz. 19:00.

W rozmowach nie brał udziału Jarosław Zagórowski, zgodnie z postulatem związkowców. Pomimo negocjacji strajk trwa dalej, bo jak mówi Piotr Szereda, rzecznik komitetu protestacyjno-strajkowego, Jarosław Zagórowski nadal pozostaje prezesem spółki.

Rzecznik związkowców mówi też, że rozmowy idą w dobrym kierunku. Mówił, że górnicy są zdolni do ustąpienia na pewnych polach, ale nie chciał zdradzić konkretów.

Poniedziałkowe spotkanie dotyczyło głownie obniżenia funkcjonowania spółki, przy zaznaczeniu, że nie polegałyby one na obniżeniu wynagrodzeń pracowników czy pozbawianiu ich uprawnień.

- Wykazaliśmy, że forsowane przez prezesa Zagórowskiego obniżenie kosztów pracowniczych o 25 proc. wcale nie zbilansuje finansów spółki - mówi Roman Brudziński (Solidarność), który uczestniczył w rozmowach.

Przypomnijmy, strajk trwa od środy 28 stycznia. Strajk odbywa się na powierzchni - górnicy, oprócz tych, którzy muszą zabezpieczyć wyrobiska, nie zjeżdżają pod ziemię.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Do olp03.02.2015 18:08

Z ciebie taki ekonomista,jak z koziej dó...y trompka Polsko ratój się o takih nieókuw :)

dmys03.02.2015 17:11

Akcje poszły znowu do góry, tym razem aż o 8% !!! Czyli z tego wniosek, że wywalili tego nieudacznika i ignoranta na zbity pysk. A to dla jarusia-lalusia :https://www.youtube.com/watch?v=eu-y4J1sKKg 

eeee03.02.2015 16:47

szykujcie sie w piątek wyjazd do WARSZAWY !!! bedzie zabawa bedzie sie działo

do gerg03.02.2015 14:45

A kto by nie chciał? kilkudziesieciu chętnych było na jedno miejsce, bez znajomości nie było szans tam się dostać i nadal nie ma...

do ryla03.02.2015 14:42

Gość 03.02.2015 13:25
"spaślaki ze sklepów" to pracują po 12 godzin dziennie, mam na myśli te małe sklepy, załóż działalność i biegaj po hurtowniach, USach, ZUSach, sprzedawaj, rozliczaj się i nie filozofuj, zobaczymy czy dasz radę.

aj03.02.2015 14:40

Proponuję, zeby górnicy zablokowali tory kolejowe pomiędzy Zdrojem a Bziem. Żeby żadne Pendolino się nie prześlizgnęło.

gerg03.02.2015 14:37

Tadek przyjmij sie do gornictwa i bac tez nierobem

Pokaż wszystkie opinie (24)