Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 lutego 2015

Grzegorz Matusiak pisze listy w sprawie JSW

Grzegorz Matusiak pisze listy w sprawie JSW
fot. facebook.com

Poseł z Jastrzębia, Grzegorz Matuskak (PiS), prosi o włączenie się do sprawy JSW wicepremiera Janusza Piechocińskiego, prezydent Annę Hetman oraz kolegę z poselskiej ławy, Krzysztofa Gadowskiego (PO).

Grzegorz Matusiak wystosował list do wicepremiera i ministra gospodarki Piechocińskiego z apelem o zajęcie się konfliktem w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

- Marginalizowanie sprawy, której waga wymaga natychmiastowej interwencji Rządu zasługuje na potępienie - pisze.

Poseł napisał również list do prezydent miasta Anny Hetman, w którym prosi o zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie obecnej sytuacji w JSW. 

- Żądam wręcz w imieniu braci górniczej, ich rodzin oraz większości mieszkańców naszego miasta, aby zmobilizowała Pani cały potencjał wykonawczy  w kierunku zebrania wielkiej debaty społeczeństwa z przedstawicielami władz decyzyjnych w powyższej sprawie - pisze poseł w liście do prezydent miasta.

Jednocześnie w czwartek 4 lutego zwołana została sesja nadzwyczajna rady miasta, na której radni i władze miasta będę debatować nad sytuacją w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Podobny apel poseł wystosował do drugiej posła z Jastrzębia, Krzysztofa Gadowskiego z Platformy Obywatelskiej. Gadowski był sprawozdawcą Ustawy dotyczącej górnictwa.

- Zwracam się również do Pana jako człowieka, który z autopsji zna realia pracy pod ziemią, aby wystosować do Pani Premier Ewy Kopacz przekonujący apel, w którego treści znajdą się wszystkie niepodważalne argumenty, charakteryzujące pracę górnika jako wyjątkowo ciężką, odbywaną w warunkach wybitnie szkodliwych dla zdrowia człowieka; pracę zgoła niebezpieczną, zagrażającą niejednokrotnie życiu - czytamy w liście Grzegorza Matusiaka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
górnik 05.02.2015 8:49

wstyd hetman wstyd nawet nie wiesz co piszesz a prezydentem jesteś Janecki to stawał w naszej obronie

Zatroskany04.02.2015 22:28

Panie Matusiak, przecież to PIS wsadził Zagórowskiego na ten stołek, powinniście go bronić a nie podburzać lud. Taka Wasza pisowska lojalność ?

Mieszkaniec04.02.2015 9:07

Panie Matusiak, jesteś cwaniakiem ale tylko w swoich oczach. Pokazał pan, że za tym strajkiem stoi PiS liczący na wygraną gdy rząd zostanie przedstawiony jako niezdolny do rozmów z górnikami. A rząd nic do tego nie ma. To jest spółka. Właścicielami są wszyscy akcjonariusze. Nawet ten z jedna akacją. Tyle, że ma bardzo, bardzo mało do powiedzenia.
PiS robi celowe akcje protestacyjne. Rolnicy mieli tylko wesprzeć ale jak zwykle się udało podburzyć ich i zatrzymują ruch drogowy. Jakby to miało coś pomóc.

Gość04.02.2015 8:26

Matusiak umie pisać? Teraz to już uwierzę nawet w istnienie Yeti.

Gość04.02.2015 8:26

Pośle jak analizuje pański apel do pani prezydent to wydaje mi się że pan pomylił adresatów .

Gość04.02.2015 7:39

Do pani prezydent nie trzeba listów pisać tylko zaprosić do stołu czego do tej pory nie zrobili związkowcy na czele z pSzeredą, Pani Hetman dziękujemy za zaangażowanie się w sprawę PKM u i pozytywną reakcje radnych .

wewfwfwef04.02.2015 2:11

Autostrada A1 to też zasługa PiS? hahahha

Pokaż wszystkie opinie (30)