Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
3 lutego 2015

Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały

  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Około godziny 19:00 pod siedzibą JSW doszło do zamieszek między policją a strajkującymi. Były kamienie, petardy i strzały. Kilka osób zostało rannych, zatrzymano 10 osób.

W proteście brali udział górnicy, mieszkańcy, grupy pseudokibiców i prawdopodobnie narodowców. Przed godziną 19:00, czyli wtedy, gdy miały rozpocząć się negocjacje, grupka osób chciała wedrzeć się do siedziby JSW. Drogę zagrodziła im policja. Coraz więcej osób gromadziło się pod siedzibą JSW - łącznie około tysiąca osób. W stronę policjantów rzucane były kamienie, śnieżki w których schowane były śruby, butelki i petardy. W pewnym momencie do najbardziej agresywnych uczestników zgromadzenia wyszła policja, która użyła gazu łzawiącego oraz broni gładkolufowej. Cały czas na miejsce zjeżdżały się nowe formacje policyjne.

W tłumie dało się usłyszeć takie krzyki jak "złodzieje" czy "Zagórowski musi odejść". Uczestnicy protestu obrażliwe słowa kierowali również pod adresem policjantów.

Związkowcy tłumaczą, że to nie ich protest i nie oni go organizowali. Odcięli się od uczestników i jednocześnie zaapelowali o spokój przed siedzibą spółki. 

- Nie znamy organizatorów tych zajść. Proszę tego nie identyfikować z organizacjami związkowymi - mówił rzecznik Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych w JSW Piotr Szereda.

Kilka osób zostało rannych. Jedna osoba trafiła do szpitala z raną głowy. Zatrzymano do tej pory 10 osób w wieku 20-30 lat.

Rozmowy z mediatorem rozpoczęły się o godzinie 21:00, a nie jak planowano wcześniej o 19:00. Jak mówił Longin Komołowski, prowadzący mediacje, jest jeszcze za wcześniej aby umówić o efektach negocjacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
Do Górników i gościa05.02.2015 17:33

Dlaczego sami nie pogoniliście tych gnojków? Podobało wam się jak podpuszczeni i opłaceni przez kogoś robili zadymę. Osiągnęliście skutek odwrotny. Będzie można na Was wymóc gorsze warunki.

gość05.02.2015 3:16

Ciesz się gdy biją i strzelają, pracuj za darmo i płac podatki, włącz telewizor i wyłącz mózg... TERAZ POLSKA...

Wodnik04.02.2015 19:27

Brawo Policja!
Wyłapcie tych zadymiarzy jeden po drugim. Brawo PG!

xxx04.02.2015 17:08

co za durnie najpierw rzucają byle czym a po chwili Hymn śpiewają masakra

Do Mateusza04.02.2015 16:42

Górnicy to co kupowali to będą dalej kupywać na Śląsku.
A tą dodatkową 14-tkę to mieli na wczasy w Egipcie,Tunezji czy Dubaju,po prostu nie pojadą w tym roku na ekskluzywne wczasy tylko nad polskie morze i jeszcze nasz kraj na tym zyska bo w nim zostawią pieniądze a nie za granicą!

Legia04.02.2015 15:18

Jesteśmy z Wami kibole zawsze ryżem

xyz04.02.2015 14:08

Zgadzam się z @Wkurzony Jastrzębianin! Górnicy mają za dużo przywilejów

Pokaż wszystkie opinie (75)