Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 lutego 2015

Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały

  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
  • Zamieszki pod siedzibą JSW. Padły strzały
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Około godziny 19:00 pod siedzibą JSW doszło do zamieszek między policją a strajkującymi. Były kamienie, petardy i strzały. Kilka osób zostało rannych, zatrzymano 10 osób.

W proteście brali udział górnicy, mieszkańcy, grupy pseudokibiców i prawdopodobnie narodowców. Przed godziną 19:00, czyli wtedy, gdy miały rozpocząć się negocjacje, grupka osób chciała wedrzeć się do siedziby JSW. Drogę zagrodziła im policja. Coraz więcej osób gromadziło się pod siedzibą JSW - łącznie około tysiąca osób. W stronę policjantów rzucane były kamienie, śnieżki w których schowane były śruby, butelki i petardy. W pewnym momencie do najbardziej agresywnych uczestników zgromadzenia wyszła policja, która użyła gazu łzawiącego oraz broni gładkolufowej. Cały czas na miejsce zjeżdżały się nowe formacje policyjne.

W tłumie dało się usłyszeć takie krzyki jak "złodzieje" czy "Zagórowski musi odejść". Uczestnicy protestu obrażliwe słowa kierowali również pod adresem policjantów.

Związkowcy tłumaczą, że to nie ich protest i nie oni go organizowali. Odcięli się od uczestników i jednocześnie zaapelowali o spokój przed siedzibą spółki. 

- Nie znamy organizatorów tych zajść. Proszę tego nie identyfikować z organizacjami związkowymi - mówił rzecznik Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych w JSW Piotr Szereda.

Kilka osób zostało rannych. Jedna osoba trafiła do szpitala z raną głowy. Zatrzymano do tej pory 10 osób w wieku 20-30 lat.

Rozmowy z mediatorem rozpoczęły się o godzinie 21:00, a nie jak planowano wcześniej o 19:00. Jak mówił Longin Komołowski, prowadzący mediacje, jest jeszcze za wcześniej aby umówić o efektach negocjacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
Do Górników i gościa05.02.2015 17:33

Dlaczego sami nie pogoniliście tych gnojków? Podobało wam się jak podpuszczeni i opłaceni przez kogoś robili zadymę. Osiągnęliście skutek odwrotny. Będzie można na Was wymóc gorsze warunki.

gość05.02.2015 3:16

Ciesz się gdy biją i strzelają, pracuj za darmo i płac podatki, włącz telewizor i wyłącz mózg... TERAZ POLSKA...

Wodnik04.02.2015 19:27

Brawo Policja!
Wyłapcie tych zadymiarzy jeden po drugim. Brawo PG!

xxx04.02.2015 17:08

co za durnie najpierw rzucają byle czym a po chwili Hymn śpiewają masakra

Do Mateusza04.02.2015 16:42

Górnicy to co kupowali to będą dalej kupywać na Śląsku.
A tą dodatkową 14-tkę to mieli na wczasy w Egipcie,Tunezji czy Dubaju,po prostu nie pojadą w tym roku na ekskluzywne wczasy tylko nad polskie morze i jeszcze nasz kraj na tym zyska bo w nim zostawią pieniądze a nie za granicą!

Legia04.02.2015 15:18

Jesteśmy z Wami kibole zawsze ryżem

xyz04.02.2015 14:08

Zgadzam się z @Wkurzony Jastrzębianin! Górnicy mają za dużo przywilejów

Pokaż wszystkie opinie (75)