Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
4 lutego 2015

"Trzeba wyp***** zarząd". Gorąco pod JSW

  • "Trzeba wyp***** zarząd". Gorąco pod JSW
  • "Trzeba wyp***** zarząd". Gorąco pod JSW
  • "Trzeba wyp***** zarząd". Gorąco pod JSW
  • "Trzeba wyp***** zarząd". Gorąco pod JSW
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

4 lutego po godzinie 10:00 pod siedzibę JSW dotarły grupy protestujących z kopalni JSW, które wyrażały swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji. W tym czasie górnicy strajkują pod ziemią.

Pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej zebrało się około trzech tysięcy osób. Jest spokojniej niż we wtorek, ale nie brakuje petard i rzucania jajkami w siedzibę JSW oraz niecenzuralnych okrzyków.

- Naszą powinnością jest bronić praw pracowniczych. Zwracam się do wszystkich o ostrożność, nie dajcie się prowokować - mówił Zbigniew Jaskólski z Solidarności.

Zbigniew Jaskólski zaapelował też do kibiców GKS o uszanowanie strajku i nie wszczynanie zamieszek. Podobno pod spółkę mieli zjechać pseudokibice z okolicznych klubów. Cały czas w pogotowiu znajdowały się jednostki policji.

Z tłumu dało się usłyszeć takie okrzyki jak "Zagór do wora, wór do jeziora" czy "Zagórowski wypi*****". O godzinie 12:00, kiedy manifestacja miała się zakończyć, część protestujących nie chciała opuścić terenu siedziby spółki. 

- Niszczą nasz dorobek i chcą sprzedać nas za psi pieniądz.  Ale my na to nie pozwolimy - mówili związkowcy.

Negocjacje strony społecznej i zarządu ze względu na wtorkowe zamieszki zostały przeniesione najpierw do Katowic, później do Świerklan a następnie ponownie do Jastrzębia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
Gość09.02.2015 22:22

górnicy chcą głodowac , widać ze maja sporo opasłych typków takich jak na zdjęciu ,takiemu nic się nie stanie i nie zaszkodzi mu głodówa , a tak swoją drogą nie ma co ich żałować, i myślę żejeszczę kilka dni takiego byczenia a jedna trzęcia z nich żeczywiście wyleci z roboty i pojedzie na zmywak , A ja nawet im Tego życzę, żeby jeżeli wyleci Zagórowski i PRZyjdzie inny prezers da im popalić, a to im siĘ należy za głupotĘ bo bezkrytycznie słuchają tych ****** związkowych ktRZóży ich doją a górnicy na nich robią jak na drogą DZIWKĘ

sad07.02.2015 1:10

BUhahaha no widać gornicy to bardzo inteligentni ludzie, banda matołów wykonująca zlecenia związków, leze ze smiechu i nie moge przestac lachac ile to wywalczyły związki dla siebie i zabrali tym rylom, hahaha

sjz2206.02.2015 12:39

Co związki wywalczyły ??
1. likwidacja dopłat do biletów - (proponował to pan Zagórowski)
2. likwidacja dopłat do chorobowego- (proponował to pan Zagórowski)
3. wypłata 14 w 2 ratach - w 4 proponował pan Zagórowski
4 . odsunięcie na rok pracy w soboty w zamian za inny dzień wolny
CZYLI związki zawodowe nic nie wywalczyły a przekonały się do tego ze plan naprawczy pana Zagórowskiego ma sens i jest potrzebny
Związki naraziły nas przez strajk na same straty. i nie chcą dobra górników ale chcą jednego zemścić się na Zagórowskim że powiedział prawdę o związkach że mnoży się ich jak kotów pod stołówka z roku na rok więcej
idźemy koledzy do roboty! Szereda jeść wam nie da! Jak spółka upadnie, to związkowcy pójdą na emeryturę, a wy do Anglii na zmywak. Prezes i bez strajku wam to proponował i jeszcze kasę byście mieli.

Gość06.02.2015 10:52

niewierze ludzie chcą normalnej zapłaconej pracy a na filmiku dwóch debili ze związków stawia żądania.ludzie zastanówcie się kto was reprezentuje, toż to tłuki bez szkoły i krzykacze na waszych plecach się ślizgają

heha05.02.2015 18:43

Brawo kibice, jesteście ostatnią ostoją polskości, w tym kraju rozkradanym przez "koszernych" !!! Widziałem filmy z demonstracji, jak ZOMO-owiec strzelał do ludzi, celując im w głowę. Czy to jest normalne państwo. To jest Białoruś, Korea Pn.

Gość05.02.2015 17:22

zminić zarząd związkowcy na normalne etaty,i przegląd całej administracji obniżyć wszelkie wydatki ,premie ZEBY ZAKŁAD UTRZYMAĆ

Gość05.02.2015 15:54

co to q...a jest.
ZOO w Jastrzebiu otwarto????
Bydło.

Pokaż wszystkie opinie (62)