Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
5 lutego 2015

Warbus chce jeździć w Jastrzębiu i pisze pismo

Warbus chce jeździć w Jastrzębiu i pisze pismo
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku z niepewną sytuacją jastrzębskiej komunikacji firma Warbus która wygrała przetarg na świadczenie usług komunikacyjnych, napisała pismo w którym tłumaczy jak może wyglądać przyszłość i dlaczego to właśnie Warbus powinien jeździć na jastrzębskich ulicach.

Na razie nie wiadomo jak zakończy się sprawa Warbusa i komunikacji w Jastrzębiu. Miasto podjęło uchwałę, w której wychodzi ze Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. W związku z tym może anulować przetarg wygrany przez warszawską firmę. Warbus pisze jednak listy, których przekonuje, że jest lepszy niż jastrzębskim PKM, który do tej pory jeździł swoimi autobusami po jastrzębskich ulicach.

Warbus chwali się, że posiada 61 nowoczesnych autobusów - Solaris Urbino i Scania City Wide. Firma wynajęła nawet firmę public relations, która przesłała do mediów informację, że w naszym mieście jeździ "wysłużony tabor". Nie tak dawno, bo w maju 2014 roku jastrzębski PKM wszedł w posiadanie 15 nowoczesnych Solarisów i pięciu autobusów innych marek.

Warszawska firma pisze również o tym, że gwarantuje swoim pracownikom umowę na 10 lat, a płaca będzie lepsza. Chcę zatrudnić wszystkich pracowników PKM na umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu. Koszt usług ma być niższy aż o 9 mln zł od tego, co zaproponował PKM.

Warbus mówi, że w przypadku wyjścia naszego miasta z MZK, Jastrzębie-Zdrój będzie musiało zwrócić  od 6 do 15 mln zł za projekt unijny (tablice elektroniczne, e-bilet). Jak przekonywał Ryszard Rakoczy, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju i jednocześnie przewodniczący MZK, nie ma pewności, że miasto będzie musiało cokolwiek zwracać. Być może uda się sprawę rozwiązać bez konieczności zwrotu pieniędzy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
Donovan10.02.2015 0:57

Warbus musi odejść razem z Zagórowskmi i Lanusznym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AleDomAleDom06.02.2015 16:18

Jasna sprawa, nikomu krzywdy nie robisz, więc możesz prowadzić jakiego tylko bloga chcesz. Nawet UM możesz proponować co chcesz - to oni są od oceniania czy dany pomysł jest realny i czy przyniesie coś dobrego. ;-)

Tolek i Banek06.02.2015 11:29

do AleDom

Czy nie mogę się pobawić w układnie rozkładu Jazdy , być może by nie które godziny , mogli być wykorzystane przy prawidłowym układaniu Rozkładu. A ten co jest dostępny na tym Blogu to - tylko propozycja . ale zawsze idzie zrobić inny Rozkład Jazdy czy to nie prawa . ale jak by każdy Mieszkaniec zaproponował to by było można wybrać konkrety rozkład i zrobić małą korektę i gotowy , Wiem żeby Rozkład Jazdy osoby które się , trochę w tym temacie lepiej znają od nasz , ale zawsze można się spróbować . chyba zgodzisz się ze mną

AleDomAleDom06.02.2015 10:21

A, poszukajcie gdziekolwiek czegoś o Scaniach w Warbusie. Jest jedna, wypożyczona i mocno eksploatowana w Warszawie. Jak zaliczają takie wpadki to żadna agencja PR im nie pomoże.

AleDomAleDom06.02.2015 10:18

Tobi, nie przesadzaj. Nie wiadomo jakie będą ustalenia UM poszczególnych miast, nie wiadomo ile Jastrzębie chce wydać na komunikację miejską, klepanie linii WPK nic nie da. Potrzeby się zmieniły, układ linii trzeba stworzyć od nowa. Jak pisałem - to jest ciężka praca na kilka tygodni i tym powinny się zająć osoby, które wiedzą cokolwiek o zasadach panujących w komunikacji miejskiej. Inaczej będzie tak jak jest teraz albo i gorzej.

zołza z zofówki06.02.2015 8:07

Dajcie więcej busików po 22.30 dla osób ,które wracających z pracy po II zm.Pracuję w sklepie na Wielkopolskiej,czasami nie wyrabiam na 113 o 22.25.Nieraz zdarzało mi się iść z miasta na zofiówkę z buta a takich osób jest więcej!

do ALI06.02.2015 5:07

Ala ale ty naiwna jestes prywaciarz da ci 10 lat zatrudnienia i podwyzke gdzie ty zyjesz

Pokaż wszystkie opinie (51)