Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
5 lutego 2015

Rozmowy idą w dobrym kierunku. Jest postęp

Rozmowy idą w dobrym kierunku. Jest postęp
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nie ma jeszcze porozumienia zarządu JSW ze związkowcami. Jest jednak postęp i rozmowy idą w dobrym kierunku. Nie dyskutowano jednak o odejściu prezesa Jarosława Zagórowskiego.

Środowe negocjacje dają nadzieję na porozumienie. Dokument kończący rozmowy jest prawie gotowy. Wciąż jednak nie jest precyzyjny, np. co do kwot. Nieoficjalnie mówi się, że udało ustalić oszczędności na poziomie 200 mln zł rocznie. Zarówno mediator Longin Komołowski jak i związkowcy twierdzą, że doszło do zbliżenia stanowisk i sprawy posunęły się na przód.

Jak mówi Piotr Szereda, związkowcy mogą pójść na ustępstwa i"dogadać się", ale pod warunkiem zwolnienia Jarosława Zagórowskiego. O tym punkcie na negocjacjach nie rozmawiano, choć jest jednym z najważniejszych postulatów strony społecznej.

Jarosław Zagórowski mówił, że samo jego odejście nie naprawi nagle sytuacji JSW.

- Jesteśmy tylko ludźmi i na pewno udzielają się nam emocje. Choć uważam, że w przypadku, kiedy idzie o utrzymanie 26 tysięcy miejsc pracy, te emocje należy odłożyć na bok - mówił prezes JSW.

Strajk trwa od 28 stycznia. W tym czasie kopalnie nie pracują, a pracownicy strajkują pod ziemią i na powierzchni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
do hawk06.02.2015 6:52

Właśnie przez to słuchanie związkowców na masówkach wylądujecie na bruku!Zacznijcie w końcu myśleć sami i weźcie się za fedrowanie a nie strajkowanie!

Łuki ryl05.02.2015 21:15

Popieram hawk nasze info tylko na masówkach a reszta niech się podnieca bzdurami.Ciekawe czy wszystkie biedaki które tu narzekają pójdą z Dudą na Warszawę skoro taką krzywdę wszyscy mają,bo najlepiej narzekać w internecie.

zibi05.02.2015 20:30

czy szeredy i dudy mysla tylko o sobie metan mysli za nich i pis kaze strajkowac zeby byla pustynia

hawk05.02.2015 20:11

Skończcie pierd.lic. Nikt poważny nie słucha plotek, najważniejsze wiadomości są dla górników na masówkach a dla hołoty tylko sprzedana prasa i tv

Nieryl05.02.2015 19:11

To ciekawy pomysł i byłbym ZA!

Przodowy05.02.2015 15:32

Wolałbym już Hetman na prezesa niż Muchę bo zJastrzebia ale obydwie gryfne!

Gość05.02.2015 13:18

porozumienie na pewno uda się podpisać ale nie w sprawie prezesa to niczego nie zmieni. ważne aby każdy górnik miał do czego wrócić i otrzymać wypłatę. Jeśli strajk będzie się przedłużał to może nawet wypłaty nie będzie bo nie mA WYDOBYCIA. A ZA TE DNIÓWKI STRAJKU NIKT NIE PŁACI.

Pokaż wszystkie opinie (17)