Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
5 lutego 2015

Wszyscy odcinają się od zamieszek pod JSW

Wszyscy odcinają się od zamieszek pod JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związkowcy, górnicy, kibice i inni - wszyscy odcinają się od wtorkowych zamieszek pod siedzibą JSW. Policja mówi, że część zatrzymanych ma powiązania ze środowiskiem kibiców klubów sportowych.

Zamieszki pod siedzibą JSW miały miejsce 3 lutego około godziny 19:00. Najpierw grupa mężczyzn próbowała wedrzeć się do siedziby spółki, a później atakowała policję kamieniami i petardami. Policja musiała użyć broni gładkolufowej i gazu łzawiącego.

Zatrzymano łącznie 15 osób, choć policjanci pracują nad identyfikacją kolejnych chuliganów. Część tych osób ma powiązania z górnictwem, część ze środowiskiem kibicowskim. To mężczyźni w wieku 18-44 lat. Przy jednym z nich znaleziono rewolwer hukowo-kinetyczny. Jedenastu zatrzymanym zostały już związane z udziałem w zamieszkach oraz czynnej napaści i znieważenia policjantów. 

- Wiele wskazuje na to, że chuligani są związani ze środowiskiem pseudokibiców. Większość z nich miała podczas ataku zasłonięte twarze z użyciem szalików w barwach klubowych - informuje jastrzębska policja.

Teraz wszyscy odcinają się od zamieszek i chuliganów. Zarówno związkowcy, jak i kibice, którzy w środę napisali oświadczenie. Również administratorzy fanpage'u "Nie dla Zarzadu JSW" odcięli się zamieszek i apeluje o spokój.

- Nie zamieramy szukać i oskarżać kogokolwiek o wywołanie burd pod biurem zarządu JSW, jednocześnie odcinają się od prowokatorów tych zajść - pisza na Facebooku.

Górników broni nawet prezes Jarosław Zagórowski: - Górnicy jastrzębskich kopalń nie pozwoliliby sobie na taką burdę - powiedział.

Zobacz też: Kibice GKS-u odcinają się zamieszek pod JSW

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Kierowcy PKM na zwolnieniach lekarskich Kierowcy PKM na zwolnieniach lekarskich

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Do sjz07.02.2015 11:54

Jeśli tak miało być jak mówisz to dlaczego na jastrzębieonline był wpis o godz.16:00 że będzie walka z policja o 19:00 pod spółką? Dlaczego ściągano siły policyjne długo po 19:00 z innych miast i Katowic. Dlaczego radiowozy gubiły się nie nie kierowcy nie wiedzieli gdzie jest JSW?
Nie pisz bzdur, jeśli nie wiesz. To była ustawka zorganizowana przez związkowców, którzy zapłacili kilku uczestnikom, którzy pociągnęli resztę głupoli lubiących takie zadymy.
Czy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za narażanie życia policjantów? Czy zapłacą za interwencje policji? Nie ma nic za darmo.

sjz05.02.2015 23:41

to nie górnicy, kibice czy jakiekolwiek instytucje,na ulice wyszli obywatele dobrowolnie broniący swego nikt tam nie szedł z myślą o zamieszkach , nie dziwię się, że sytuacja zrobiła się napięta, jak parę osób dostało kulkę, potraktowano ich gazem lub z pały, i nie wykluczone, że to były przypadkowe osoby, jak w tym szpitalu, tam raczej stali ludzie którzy obserwowali ,a tak ich potraktowano , nic w tym dziwnego, że było nerwowo , nie ma co szukać winnego, może gdyby policja nie interweniowała tak ostro, zakończyło by się na petardach

mieszkaniec 05.02.2015 21:01

policja taka sama banda jak kibice kilku na jednego w dodatku z pałką bronią w kasku bronią i gazem tchórze z tej polskiej policji jak ze szczeniaka przed odkurzaczem !

jo05.02.2015 16:02

@SJZ68
co by nie mówić o kibolasch i górnikach to trzeba jednak stwierdzić, ze policja to zadni tam autorytety, to często zadymiarza, zwłaszcza ci z prewnecji zwanej wcześniej ZOMO.

biskóp05.02.2015 15:22

A ja wiem kto za tymi zamieszkami stoi: MINISTRANCI !!!!

slowik05.02.2015 15:20

Brawo. Lać policjantów którzy są na usługach drani,łajdaków i złodzieji z Warszawy.To są bochaterzy a nie chuligani.Jeżeli oni są łobuzami to kim byli ci którzy walczyli np. w powstaniu Warszawskim?I jedni i drudzy walczą o wolność od drani którzy żyć nie dają

ania 05.02.2015 14:30

kibic nosi szalik pseudokibic kominiarke nauczce sie tego w koncu !!

Pokaż wszystkie opinie (13)