Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
6 lutego 2015

Jest zgłoszenie do prokuratury ws. liderów strajku

Jest zgłoszenie do prokuratury ws. liderów strajku
fot. Damian Hetman / JastrzebieOnline.pl

Związek Pracodawców RP wystąpili do prokuratury z wnioskiem ws. liderów strajku w JSW. Zdaniem Pracodawców RP strajkujący liderzy związkowi z JSW naruszyli przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, ustawy o związkach zawodowych, a także praw międzynarodowe.
 

Pracodawcy RP poinformowaliw czwartek wieczorem, że razem ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych i Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach "z wnioskiem o podjęcie czynności w stosunku do ośmiu liderów związkowych działających w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i o dostosowanie ich działalności do obowiązujących przepisów prawa".

We wniosku do prokuratury piszą, żeby ta wystąpiła do sądu rejestrowego o wszczęcie postępowania, w którym sąd wyznacza termin na dostosowanie działalności związków do obowiązującego prawa.

- Jeśli to nie nastąpi, sąd może m.in. orzec grzywnę, wyznaczyć termin nowych wyborów do organów związków, które naruszyły prawo, a jeśli to okaże się bezskuteczne - sąd na wniosek ministra sprawiedliwości orzeka o skreśleniu związku zawodowego z rejestru - informuje portal wnp.pl

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Pracownik kopalni Z11.02.2015 9:29

Nareszcie związkowcy zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. My was nie będziemy bronić za zniszczenie naszym miejsc pracy. Chyba, że otrzymamy od was wysokie odszkodowania. Związek zawodowy musi pomagać pracownikom a nie załatwiać swoich mętnych interesów. Związkowcy muszą doskonale znać wszystkie przepisy które ich dotyczą.

Jontek.09.02.2015 11:49

Nie,nie wiedziałek,związkowcy mi tego nie wytłumaczyli.

Biernat 07.02.2015 13:37

A dlaczego nie było armatek wodnych?

prawy07.02.2015 12:00

Bardzo dobrze, że działania związkowców będzie sprawdzone i ewentualnie ukarane. Nie można niszczyć stanowisk żeby załatwić sobie ciepłych posadek. Ten strajk niszczy kopalnie a przede wszystkim miejsca pracy i zarobki. Jest wywołany z planem zniszczenia najlepszej spółki węglowej w Polsce.

Barney06.02.2015 21:00

do jontek.
To nie wiedziałeś, że przystępując do strajku nie otrzymasz za to wynagrodzenia?

heha06.02.2015 20:09

Niech prokuratura przyjrzy się ZOMO-wcom, potomkom SB-eckich rodzin, którzy pod przykrywką "prawa" strzelali do ludności celując im w głowę. Zupełnie tak samo, jak ich ojcowie w stanie wojennym.

hmm06.02.2015 20:02

Słyszałem że coniekturzy mają z naszych składek płacone dodatek za 24 godzinną "gotowość" strajkową, czy jakoś tak.

Pokaż wszystkie opinie (25)