Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
9 lutego 2015

JSW do górników: nie niszczcie swoich miejsc pracy

JSW do górników: nie niszczcie swoich miejsc pracy
fot. Damian Hetman / JastrzebieOnline.pl

- Każdy następny dzień strajku to realne straty nie tylko dla firmy, ale także dla waszych rodzinnych budżetów – pisze w liście do górników zarząd JSW i wzywa do zakończenia protestu.

W liście do pracowników kopalń zarząd JSW prosi o zakończenie strajku, bo przestój w pracach jest nie tylko niekorzystny dla samej spółki, która traci codziennie 27 mln złotych, ale także dla górników, którzy nie dostają wynagrodzenia. Zarząd wskazuje również, że przestój w pracach pod ziemią grozi coraz większym zagrożeniem pożarowym.

- Po tak długim okresie postoju i braku jakichkolwiek przychodów istnieje możliwość realnego zagrożenia upadłością spółki – czytamy w liście. – Nasi kontrahenci już organizują sobie zaopatrzenie od innych dostawców – dodaje zarząd.

W liście zarząd przekonuje, żeby górnicy nie dawali się manipulować liderom związkowym. – Powszechne zdumienie budzi rozmiar manipulacji informacjami kierowanymi do załóg. Organizatorzy zamiast studzić emocje wśród was i zapewnić wam bezpieczeństwo, także to finansowe, podgrzewają atmosferę przekazując wam bulwersujące i chwytliwe, a nieprawdziwe informacje, powodując coraz większą niechęć społeczeństwa do środowiska górniczego – czytamy w liście.

Zarząd zakończył swój list słowami: - Apelujemy! Zakończcie strajk! Nie niszczcie swoich miejsc pracy!

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
majkel12.02.2015 17:03

do ramzes. nawet do sigu trza mieć plecy żeby się dostać

ramzes12.02.2015 14:02

Wszyscy mają już dość tych nienażartych ryli, ich roszczeń ich wulgarności i tego wszechobecnego chamstwa! Jest Was tylko 4800 ! W SiG-u czeka na pracę już ponad 8000 i to wystarczy by was zastąpić! Wszystkich co do jednego !

E.T.12.02.2015 8:26

Kiedy wrócicie do pracy? bo to już nie jest śmieszne, jeszcze trochę i JSW ogłosi upadłość, a wasi związkowcy pójdą na emerytury. Zapamiętajcie sobie - mimo, że SP posiada powyżej 51% akcji nie wspomoże was nawet jedną złotówką.

DLACZEGO11.02.2015 14:38

Strajkujący i związkowcy zachowują się jak stara grypsera w więzieniach. Było ich zawsze mniej, ale trzymali się w kupie i terroryzowali pozostałych współwięźniów. Słyszę u uciętych hakach, rozwalonych szawkach, podartych L4 i zastraszaniu myślących inaczej, czyli po prostu nie uczestniczących w strajku.

Jedno jest pewne. Ten strajk się kiedyś skończy. Wrócimy do pracy albo nie będziemy mieli do czego wracać. Już teraz niektórzy patrzą wilkiem na innych. Jest to żałosne i dziecinne! Tniemy gałąź, na której siedzimy !


PYTAM PO RAZ KOLEJNY, DLACZEGO?

1.Dlaczego nie mówi się o tym, że strajkuje 1/5 całej załogi, co jest sumą około 4800 pracowników ze wszystkich 26000 !?

2.Dlaczego nie mówi się otym, że część strajkuje z musu, bo sie boją reakcji pozostałych pracowników np. przodowych swojej zmiany ?

3.Dlaczego nie mówi sie o tym, że są przypadki, w których dozór odmawia pracownikom dania urlopu, boi się pozostałych lub wręcz zmusza do strajkowania - strajkuj k...a!

4.Dlaczegop nie mówi się o przypadkach użycia siły wobec myślących inaczej niż związkowi krzykacze? Poniszczone szafki, haki itd.


W końcu dlaczego osoby chcące podjąc pracę, by ratować ściany i firmę nie mogą tego robić ??


DLACZEGO !!!???

LUDZIE OPAMIĘTAJMY SIĘ !!!

Hahaha11.02.2015 12:16

Związkowcy kupią kopalnie,pozatrudniają górników i dadzą im 15 i 16 pensje a może nawet 17-stkę...

do dlaczego11.02.2015 10:27

Strajkuje 18 % załogi!!!

Pokaż wszystkie opinie (55)