Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
9 lutego 2015

Znów strzały pod siedzibą JSW. Górnicy protestują

Znów strzały pod siedzibą JSW. Górnicy protestują
fot. Damian Hetman / JastrzebieOnline.pl

Pod siedzibą JSW znów protestują górnicy. Policja kolejny raz użyła broni gładkolufowej. Do akcji wkroczyły też armatki wodne. Tymczasem związkowcy nie odpuszczają. - Nie będziemy rozmawiać z tym zarządem - mówią.

Górnicy nie przerywają protestu. Około godziny 15:00 policja użyła przeciwko protestującym przed siedzibą JSW armatek wodnych i gazu łzawiącego. Znów padły strzały z broni gładkolufowej.

Jak informuje policja, w stronę funkcjonariuszy broniących dostępu do siedziby Spółki, leciały kamienie i petardy. Policjanci wyłapują z tłumu najbardziej agresywne osoby.

Związkowcy nie chcą już rozmawiać z zarządem, chcą spotkać się z Ministrem Skarbu Państwa Włodzimierzem Karpińskim, bo to właśnie Skarb Państwa posiada największe udziały w JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Gość11.02.2015 12:45

Niech zgromi ich anioł Jehowy ,bękarty i folksdojcze ze szlunska zacierają ręce bo szkopom już opłacają się te same kopalnie chyba zwiną ing bank dłuzej nie da się kraść,tylko co z synekurami dla hitlerowskich jedynek ,dwójek i trójek no i co na to ,,rząd emigracyjny" landów za Odrą.
NIe ma zmartwychwstania z NIemcami nie ma solidarności z Niemcami ,nie ma rodziny z NIemcami ,a towarzysze i rabin Weis z new yorku w naszej telewizji na tę samą nutę tyle lat
Niech Bóg wam błogosławi rzucajcie celnie

świnka pepa10.02.2015 12:59

Golonko w dłoń i do boju!
Czas pogonić Ochotnicze Rezerwy platformy obywatelskiej!

obiektyw10.02.2015 9:39

Jesteś właścicielem firmy. Zatrudniasz managera do zarządzania firmą. Od czterech lat wartość Twojej firmy traci docelowo ośmiokrotnie (cena akcji np ze 130 do 16 zł) !!!
- manager dostaje bardzo duże uposażenie + ubezpieczenie, za odpowiedzialność?!?
- jak długo będziesz utrzymywał takiego eksperta?
- czy winny jest pracownik, którego zatrudnia/zarządza manager?
- czy winne jest zgromadzenie pracowników, które od kilku lat apeluje o zmianę managera, który prowadzi firmę na dno?

Oczywiście odpowiedź jest prosta. Żaden właściciel nie utrzymywałby takiego specjalisty, po prostu pogoniłby już dawno temu.
Spadek akcji (spadek ceny o 10-15%) to dla spółki giełdowej po prostu sztorm ... a właściciel nie reaguje. Trudno nie oprzeć się teorii o wykonywaniu pleceń od właściciela, w takim razie o co chodzi? Czy czasem manager nie dostał gwarancji zatrudnienia w zamian za obniżenie wartości spółki (np po przez zakup upadającej kopalni i to w kryzysie).

Jak przyszedł manager do spółki to było dwadzieścia kilka związków, tak z nimi powalczył, taki był/jest skuteczny, że dzisiaj jest ponad pięćdziesiąt związków. To jest ekspert.

Za działanie na niekorzyść spółki i marnotrawienie majątku zarząd powinien odpowiedzieć przed sądem.
Dlaczego PO utrzymuję takiego eksperta? Przez jego błędy lub celowe działanie spadają wpływy do budżetu z podatków.
Dlaczego takiego eksperta nie chce zatrudnić np Tauron, albo Bogdanka?
Dlaczego taki ekspert nie pracuje w niemieckim/australijskim górnictwie?

Mamy was w ...10.02.2015 9:15

Co tu dużo mówić. Jeśli górnicy nie potrafią pogonić związkowców i zakończyć strajk choć potrafią rzucać kamieniami, petardami (skąd je mają), flarami, być wulgarni, to sami są sobie winni. Niech robią jak robią. To oni spiją to piwo. Są dorosłymi i odpowiedzialnymi ludźmi.

Kuba10.02.2015 8:51

Jedno pytanie.
Czy myślicie że gdyby w Polsce rządził PiS to Szereda by tyle dni strajkował...?
Każdy związkowiec powinien być nie upolityczniony!!!

DLACZEGO10.02.2015 8:33

DLACZEGO?

1.Dlaczego nie mówi się o tym, że strajkuje 1/3 albo 1/4 całej załogi?
2.Dlaczego nie mówi się otym, że część strajkuje z musu, bo sie boją pozostałych pracowników np. swojej zmiany ?
3.Dlaczego nie mówi sie o tym, że są przypadki, w których dozór odmawia pracownikom dania urlopu - strajkuj k...a!
4.Dlaczegop nie mówi się o przypadkach użycia siły wobec myslących inaczej niż związkowi krzykacze?


W końcu dlaczego osoby chcące podjąc pracę, by ratować ściany i firmę nie mogą tego robić ??


DLACZEGO !!!???

j-2310.02.2015 0:58

Głupota ludzka nie zna granic !Jak można nie wspierać słusznych postulatów górniczych ? Przecież to walka o chleb !!! Propaganda radiowo telewizyjna robi z ludzi bezmyślne ,bezrozumne kreatury !Gdyby Zagórowski był kapitanem osiemnastowiecznej fregaty, załoga by go przeciągnęła pod stępką. A gdyby przypadkiem przeżył, żaden armator już by mu nie powierzył okrętu. Bo kapitan, który nie umie panować nad załogą, po prostu się nie nadaje. Z managerami jest dokładnie tak samo.

To właśnie jest przypadek prezesa Zagórowskiego, który niestety nie sprawdził się w biznesie. Skoro to wiemy, nie ma sensu go bronić tylko po to, żeby ewentualnie przytrzeć nos związkowcom. Trzeba dla JSW znaleźć kogoś, kto już gdzieś sobie dał radę i będzie umiał przywrócić normalne działanie rozwalonej przez Zagórowskiego spółki.

1. Rady Nadzorcze - polityczne przydupasy rządzących.
2. Prezesi i spółka - politruki kompletnie niekompetentni dyletanci (J.Ż. w końcu to zauważył). Mały wyjątek ? ? prezes KGHM ? próbuje walczyć, ale ?. ech to moja firma ? grabież urzędnicza jest gigantyczna. Cała kasa na "urzędniczą Warszawkę" :-(
Przemysł górniczy mógłby być perełką polskiej gospodarki - potrzeba było fachowców, a nie pazernych pajaców z koneksjami politycznymi, ambicjami i totalnym dyletanctwem.

Portal Money.pl opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających prezesów spółek Skarbu Państwa. Wśród nich znalazł się również Jarosław Zagórowski.

Trzyma się koryta rękami i nogami !!!!

Pokaż wszystkie opinie (37)