Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 lutego 2015

Zagórowski nie odejdzie, a górnicy głodują

Zagórowski nie odejdzie, a górnicy głodują
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa straciła już na proteście 130 mln zł, a końca konfliktu nie widać. Prezes JSW nie zamierza odchodzić. Tymczasem górnicy rozpoczęli strajk okupacyjny i głodowy.

Górnicy protestują już dwa tygodnie. Nadal strony nie doszły do porozumienia. Jastrzębska Spółka Węglowa jest zabezpieczona finansowo, jeszcze tylko na kilka tygodni. Do tej pory przez strajk nie wydobyła ponad 450 tys. ton węgla i potencjalnie straciła 130 mln zł.

- Strajk przynosi miliony złotych strat dziennie. Wyłania się z tego bardzo dramatyczny obraz dla pracowników i całego regionu - mówił Longin Komołowski, mediator w rozmowach między związkowcami a zarządem JSW.

Jak mówił Jarosław Zagórowski, nie zamierza odchodzić, bo nie widzi, że jego odejście pozwoli spółce na wyjście z kryzysu. Tymczasem pracownicy JSW nadal protestują. Tym razem jednak górnicy będą okupować kopalnie. Kilkanaście osób rozpoczęło strajk głodowy. - Każdy, kto wchodzi na kopalnie, zostaje - mówił Piotr Szereda, rzecznik związkowców.

- Załoga jest zdeterminowana, gotowa na wyrzeczenia, ale mówi jasno - z tym zarządem już nie, bo to stary zarząd, rada nadzorcza tak samo. Bo jak ktoś nie potrafi błyskawicznie podejmować decyzji w trudnych sytuacjach, to jak my mamy przejść przez kryzys? - mówił Piotr Szereda.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
Gość13.02.2015 11:01

dziwi mnie jedna rzecz? jeden człowiek szkodzi wiekszości,co jest z zagórowskim dlaczego nie chce oddać stołka. wydaje mi się że czeka aż straty kopalń będą tak duże że pozostanie je tylko sprzedac lub zamknąc.Jak już do tego dojdzie kupi to prawdopodobnie obcy kapitał a prezesik za swój wyczyn jeszcze premię dostanie ot CO.

do P.13.02.2015 7:42

A ty byś nie siedział w tym wieku w pracy gdybyś miał jeszcze wszystkie dodatki?Jak je ukrócą to zobaczysz ilu emerytów pójdzie samych na emeryture.

P.12.02.2015 13:44

Bronisław Stec, jeden z głodujących "pracuje" w KWK Zofiówka od 1976 roku !! To co on tam jeszcze robi? Siedzi w Związku Kontra i pali dziennie dwie paczki LM ;) Taka jest jego praca, spalić dziennie 2 paczki LM.

Do "prawda czy fałsz"11.02.2015 21:03

Fałsz
Takie kłamstwa rozgłaszają związkowcy. Głównie z ZZ Solidarność, która ma jakiś dziwny interes aby kopalnie upadły. O co im chodzi?

Breda11.02.2015 21:01

Zagórowski nie może odejść, bo najlepiej orientuje się w biznesie wydobywczym. Biznesie a nie w samej pracy górników. Od tego są dyrektorzy kopalń. Prezes jest rozliczany, i to bardzo dokładnie z wyników finansowych. Związkowcy dobrze o tym wiedzą, ale udają, że nie wiedzą. I to jest oszustwo. W jakim celu ten strajk jest podtrzymywany? Kto za tym stoi?

Gość11.02.2015 20:50

Głodówka odbywa się w budynku szkoleniowym, strajk okupacyjny na kopalni więc pełne siaty jedzenia w rękach osób idących na kopalnie nie mają nic wspólnego z podjadaniem w ukryciu. Ludzie, dajcie spokój, najpierw zorientujcie się w sytuacji a dopiero później wypowiadajcie. "Nie znam się, więc się wypowiem" Jastrzębskie społeczeństwo.

złoty gołąb11.02.2015 18:31

zaror zagor byłes boohaterem miałeś swoj dzień a teraz jesteś 0

Pokaż wszystkie opinie (50)