Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 lutego 2015

Kolejny dzień strajku. Będą protesty na Śląsku

Kolejny dzień strajku. Będą protesty na Śląsku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To już 15 dzień strajku. Protest w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej kontynuuje prawie 5000 górników. Kilkunastu prowadzi głodówki. Nie wygląda na to, że strajk niedługo się skończy.

Strajk rozpoczą się 28 stycznia i od tego czasu wstrzymane jest wydobycie. Brak porozumień, a przede wszystkim spełnienia postulatu odejścia prezesa JSW, skutkował zorganizowaniem strajku okupacyjnego.

Związkowy liderzy zapowiedzieli, że akcje solidarnościowe z górnikami z JSW rozpoczną się w środę.

- Będą to akcje, i za to z góry przepraszamy, które mogą, niestety, trochę boleć społeczeństwo Śląska i wokół Śląska, ale nie mamy innego wyjścia. Nie możemy górników z Jastrzębia zostawić samych - powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Władze Solidarności jednocześnie zaapelowały do premier Ewy Kopacz o podjęcie decyzji w sprawie Jarosława Zagórowskiego. Odwołanie prezesa JSW popiera również Krzysztof Tchórzewski, były wiceminister gospodarki i poseł PiS.

- Moim zdaniem prezes Zagórowski powinien podać się do dymisji. Widać bowiem, że ludzie gotowi są nawet wystawiać się na kule, żeby Zagórowski odszedł - mówi Tchórzewski.

Druga strona, czyli rząd, apeluje o odwołanie strajku.

- Kwestie personalne traktujemy jako problem zastępczy. Dlatego za państwa pośrednictwem apelujemy o zawieszenie strajku i powrót do rozmowy o ratowaniu spółki - powiedział wiceminister skarbu Rafał Baniak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość12.02.2015 8:12

No i wypłaty za luty nie będzie.

wypych12.02.2015 7:16

Dzieci żony matki pod spółke z garami i niech krzyczą że ich górnicy mało zarabiają. Upss przepraszam - zarabiali

do kwk od pracownik11.02.2015 22:35

żeby się zaraz nie okazało, że nie będzie co roz..... bo ten burdel jak to nazwałeś to zrobili związkowcy. Pamiętajcie, że najłatwiej się podskakuje tym którzy nie mają nic do stracenia.
Prezes chciał oszczędności... to ZZ dowaliły jeszcze strat,... nosz qwa... mam nadzieje, że w najgorszym wypadku będzie robota pod nowym właścicielem, bo w biedronce już na kasach roboty raczej nie dostaniemy..

hehe11.02.2015 22:33

PO się wypięła na was, hehe, poczytajcie co Kopacz\ twierdzi.

jontek11.02.2015 21:40

Wydało się!Ukryta związkowa opcja pisowska! Całe szczęście że jarosław'górnictwo zbaw' kaczyński otworzy nowe kopalnie. obiecał

do kwk11.02.2015 21:27

związkowcy mogliby biegać na golasa, wtedy ktoś zwrócił by uwagę na ich piękne ciała.

kwk11.02.2015 21:25

Górnicy powinni wyjść z kopalń i dzień w dzień protestować przed JSW, powinni roz... ten burdel, wtedy może coś ruszy, bo od kiedy siedzą na okupacyjnym w mediach cisza... Trzeba dać o sobie znać a wtedy będzie jakaś reakcja!!!! Zmieńmy taktykę i bądźmy widoczni!!!!!!!! A związkowcy niech siedzą za Nas na okupacyjnym !!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (27)