Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
11 lutego 2015

Hetman: "Trzeba jak najszybciej zażegnać konflikt"

Hetman: "Trzeba jak najszybciej zażegnać konflikt"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Anna Hetman zabrała głos w sprawie sytuacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Mówiła, że górnictwo jest ważnym filarem lokalnej i polskiej gospodarki, ale jako prezydent nie ma kompetencji by włączać się w spór.

Podczas środowej konferencji prasowej, prezydent miasta skomentowała sytuację JSW. Mówiła, że zakończenie sporu leży nie tylko w interesie spółki i górników, ale również miasta.

- Żaden prezydent nie ma kompetencji aby ten spór rozwiązywać i aby w niego wchodzić. Nie posiadam żadnych dokumentów związanych z funkcjonowaniem spółki i trudno mi powiedzieć czy ten zarząd dobrze funkcjonował czy nie. Od tego jest rada nadzorcza - mówiła prezydent.

Więcej w materiale wideo z konferencji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
zawiedziony wyborca18.02.2015 11:24

Pani Prezydent,
W wielu wywiadach podkreśla pani, że nie jest pani politycznym prezydentem, odżegnując się od partii, która panią poparła.

Uprzejmie proszę więc o wyjaśnienie jaki to się stało, że w spółkach miejskich Rady Nadzorcze które pani powołała wydają się być właśnie z klucza partyjnego.

Gość12.02.2015 23:05

Już pis następną sesję zwołał. Hipokryci.

slowik12.02.2015 18:34

Ona nie wie kto ma rację bo nie ma dokumentów.Kopacz też nie wie, rząd nie wie i wogule każdy kto rządzi nie wie bo nie ma dokumentów i niech złodzieje rozkradną, oszuści dalej niech oszukują i niech dalej postępuje rozwalanie górnictwa,rolnictwa i całego kraju bo ludzie którzy mówią że są władzą nic nie wiedzą i nic nie mogą zrobić bo nie mają dokumentów i nie są od rozwiązywania problemów bo oni są od rządzenia i kropka.Bezczelność i głupota POPISU sięgnęła dna?

Figofago12.02.2015 16:52

Tak, gornicy juz nie chca strajkowac bo tak naprawde okazalo sie ze jest wszystko ok. Mamy super prezesa jsw ktory dba o firme jak nikt. W jastrzebiu przybywa nam intratnych inwestorow ktorzy bija sie o kazdego pracownika. Wszyscy maja super stawki i stac ich na super wycieczki za granice co najmniej cztery razy w roku. W kopalni pracujacy gornicy dolowi tez gdy ida do pracy to az nie moga sie doczekac nastepnej szychty bo w kopalni na dole panuja super warunki i nawet niektorym z tego powodu wcale sie nie chce wyjezdzac na powierzchnie. Nie zapomnijmy ze wybralismy tez super prezydetke ktora we wszystkim jest swietnie zorientowana bo posiada super doradcow. Mamy takze super premierzyce ktora troszczy sie wraz z super rzadem o to zebysmy wszyscy w kraju mieli super. Gornicy, rolnicy, energetycy, kolejarze, pielegniarki byly takze oczkiem w glowie naszego bylego super premiera a teraz super prezydeta europy. No a sama unia europejska tez jest super bo bardzo dba o to zeby w Polsce wszystkim zylo sie super i dlatego wprowadzaja coraz to nowe przepisy dotyczace klimatu i emisji co2 ktorych efektem bedzie super jakosc powietrza i nareszcie beda wszyscy super zdrowi. Nie zapominajmy tez o super jedzeniu z probowki ktorym super unia chce nas karmic. A Ty, Prawdziwy Polaku umieraj w coraz wiekszej biedzie i w chorobie bo wszystko kur wa jest super!

jan12.02.2015 13:51

Niech pani porozmawia ze związkowcami,niech zaprzestaną tej wojny z prezesem bo tylko górnicy ucierpią na ich wojnie!

Mar12.02.2015 11:27

Ma rację! Gdyby prezydent miasta zaczął podejmować jakieś decyzje do mojego interesu to bym się zdenerwował.

mysz12.02.2015 10:45

do gośc ;sesję zwołali radni a w szczególności radni PiS.Nie wciągaj to Pani Prezydent.

Pokaż wszystkie opinie (29)