Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
12 lutego 2015

Akcja pożarowa w kopalni JSW. Przez zastój

Akcja pożarowa w kopalni JSW. Przez zastój
fot. JSW

12 lutego ogłoszono akcję pożarową w kopalni Knurów-Szczygłowice należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak informuje spółka, powodem był wzrost stężenia tlenków węgla, spowodowany postojem ścian.

Do niebezpiecznego poziomu wzrosło stężenie tlenku węgla w rejonie ściany 14 w pokładzie 405/1. Wcześniej górnicy walczyli z obwałami stropu. 31 osób, które były pod ziemią zostało ewakuowanych.

- Już w poniedziałek władze spółki ostrzegały, że z powodu postoju ścian we wszystkich rośnie zagrożenie zawałowe, a w pięciu zagrożenie pożarowe. Podstawowym sposobem zapobiegania tego typu zagrożeniom jest ciągłych postęp ścian - informuje JSW.

JSW mówi, że poziom zagrożeń w kopalniach jest ciągle monitorowany, lecz to za mało by utrzymać go na bezpiecznym poziomie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość13.02.2015 8:37

Otamować działaczy związkowych.

Ciekawski13.02.2015 6:29

Do akcjonariusz

To jest nas dwóch. Nie znam się ale może uda się wnieść jakiś pozew zbiorowy czy coś takiego.

....12.02.2015 21:49

heh kilka dni temu pisalem ze za kilka dni wam sciany zacisnie... ale co tam specjalisci pisali ze sie nie znam :) woleliscie robic zpierduche pod jsw... to teraz macie... za chwile nie bedziecie mieli do czego wracac :) p.s. jestescie sami sobie winni, tych ktorzy chcieli robic i zjezdzac, terrororyzowalisci i wyzywacie od zdrajcow... heh to teraz mozecie sobie pogratulowac panowie :)

akcjonariusz12.02.2015 21:00

jeśli wyrok o nielegalności się uprawomocni sam złożę do prokuratury doniesienie o ściganie winnych strat MOJEJ firmy.

górnik12.02.2015 13:57

do roboty!bo wszystko szlag trafi!