Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
12 lutego 2015

Akcja pożarowa w kopalni JSW. Przez zastój

Akcja pożarowa w kopalni JSW. Przez zastój
fot. JSW

12 lutego ogłoszono akcję pożarową w kopalni Knurów-Szczygłowice należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak informuje spółka, powodem był wzrost stężenia tlenków węgla, spowodowany postojem ścian.

Do niebezpiecznego poziomu wzrosło stężenie tlenku węgla w rejonie ściany 14 w pokładzie 405/1. Wcześniej górnicy walczyli z obwałami stropu. 31 osób, które były pod ziemią zostało ewakuowanych.

- Już w poniedziałek władze spółki ostrzegały, że z powodu postoju ścian we wszystkich rośnie zagrożenie zawałowe, a w pięciu zagrożenie pożarowe. Podstawowym sposobem zapobiegania tego typu zagrożeniom jest ciągłych postęp ścian - informuje JSW.

JSW mówi, że poziom zagrożeń w kopalniach jest ciągle monitorowany, lecz to za mało by utrzymać go na bezpiecznym poziomie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość13.02.2015 8:37

Otamować działaczy związkowych.

Ciekawski13.02.2015 6:29

Do akcjonariusz

To jest nas dwóch. Nie znam się ale może uda się wnieść jakiś pozew zbiorowy czy coś takiego.

....12.02.2015 21:49

heh kilka dni temu pisalem ze za kilka dni wam sciany zacisnie... ale co tam specjalisci pisali ze sie nie znam :) woleliscie robic zpierduche pod jsw... to teraz macie... za chwile nie bedziecie mieli do czego wracac :) p.s. jestescie sami sobie winni, tych ktorzy chcieli robic i zjezdzac, terrororyzowalisci i wyzywacie od zdrajcow... heh to teraz mozecie sobie pogratulowac panowie :)

akcjonariusz12.02.2015 21:00

jeśli wyrok o nielegalności się uprawomocni sam złożę do prokuratury doniesienie o ściganie winnych strat MOJEJ firmy.

górnik12.02.2015 13:57

do roboty!bo wszystko szlag trafi!