Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 lutego 2015

10 godzin rozmów. Są nowe ustalenia w sprawie JSW

10 godzin rozmów. Są nowe ustalenia w sprawie JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od czwartku wieczorem do godzin porannych w piątek toczyły się rozmowy z zarządem JSW, związkami zawodowymi i mediatorem Longinem Komołowskim. Jak informuje JSW, są postępy.

W czasie nocnych rozmów do obecnego protokołu uzgodnień i rozbieżności, który podpisany był w ubiegły piątek, dopisano dziewięć kolejnych punktów.

- Punktów znacznie przybyło, natomiast nie udało się wszystkiego do końca załatwić. Strony nie doszły do końca uzgodnień - informuje JSW.

Na razie jeszcze nie wiadomo o jakie nowe punkty wzbogacił się protokół uzgodnień i rozbieżności. Według nieoficjalnych informacji, strona związkowa chce mówić już o końcowym porozumieniu, a nie o dopisywaniu kolejnych punktów do protokoły. Związkowcy ciągle jednak próbuję przeforsować odwołanie prezesa.

- Propozycją zarządu JSW było obniżenie wynagrodzeń o 520 milionów złotych, to jest obniżenie wynagrodzenia w skali roku około 30%. Walczymy o to, aby strata na wynagrodzeniu była jak najmniejsza i czasowa (dwa lata na czas kryzysu). Prezes musi odejść, bo doprowadził do kryzysu w najlepszej firmie górniczej w kraju. I musi ponieść tego konsekwencje - mówi Piotr Szereda, rzecznik związków zawodowych.

Prawdopodobnie w piątek rozmowy zostaną dokończone.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
górnik13.02.2015 20:10

A pan panie Szereda i cała reszta wodzów ZZ też poniesie konsekwencje w postaci braku członków związku.Ale to nie problem bo przecież zawsze można odejść na ciężko zapracowaną i zasłużoną emeryturę a fucha w RM czeka i nie jest w czynie społecznym.

Gość13.02.2015 14:09

Adi_zofia, poprzedni strajk na Budryku zakończył się po zarekwirowaniu 280 butelek ulubionego napoju związkowców.

Paweł13.02.2015 13:41

Panie rzeczniku to wasz strajk dołożył do tego długu jeszcze 300 mln. kto wam doradził takie działanie, gdzie macie prawnika, przecież stać was na niego, a tak zgodnie z prawem dostaniecie po d..pach, zarżnęliście firmę, okłamali ludzi, odejdziecie za chwilę z kopalń bo koryto jest puste, dojdą jeszcze zmiany w ustawie związkowej i zamiast dodatku kombatanckiego dojdzie zajęcie komornicze, nie pilnowaliście prezesa to prezes pokaże wam gdzie wasze miejsce.

szef13.02.2015 13:34

Poczekać jeszcze chwile i górnicy sami zrobia porządek, ze zwiazkowcami.Jakie kolejne postulaty.obciążyć wszystkich górników za straty w spółce,rozwiazac związki darmzadow.Zwolnic 3/4 biurowca i kasa będzie, jeszcze posłać na emerytury tych dziadków jest 1200 którzy mogą iść na emeryturę i dać prace młodym? :Ja bym wogle teraz nie dyskutowali ze związkami .3/4 górników już jest na l4 bo wiedza ze w marcu kasa cienka w.Panie Zaborowski teraz pan ma mozliwosc zrobienia porzadkow.,a związkowcy się boją bo rodziny w biurowych za dobra kase i związkowcy którzy siedza w ciepełku za taka kase a tak się pokonczy i będą musieli zjechać na dol do pracy.

L-413.02.2015 13:06

Zagórowski musi zostać! Damy rade bez politykierów związkowopisowskich.! Ratujmy to co mamy!Te związkowe wypłaty przeznaczmy na restrukturyzacje bo to ciężkie miliony.

Olo13.02.2015 12:56

Dogadają się bo Komorowski jedzie na śląsk do górników :) Na 100 %. Tkz.Kampania wyborcza :)

poinformowany13.02.2015 12:51

Zagórowski dziś podjął decyzję o dymisji

Pokaż wszystkie opinie (35)