Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
13 lutego 2015

Prezydent miasta apeluje o porozumienie w JSW

Prezydent miasta apeluje o porozumienie w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek 13 lutego prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman wystosowała pismo w którym apeluje do wszystkich zaangażowanych w konflikt w JSW o porozumienie. Poniżej publikujemy pełną treść apelu.

"Sytuacja niepokoi mnie tym bardziej, że w spór zaangażowały się już całe rodziny wraz z dziećmi, a konflikt przenosi się na ulice naszego miasta. Jako żona i matka doskonale rozumiem inne kobiety, dla których najważniejsza jest troska o bliskich i które obawiają się o swoich mężów i synów. Mam świadomość tego, jak ciężkie przeżywają teraz chwile, bo górnik to nie tylko zawód, ale często pasja i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pełniąc funkcję prezydenta Jastrzębia-Zdroju, miasta opartego na węglu i górnictwie, wiem też jak ważna jest stabilność zatrudnienia w tej branży, a także gwarancja godnej płacy za tak ciężką i niebezpieczną pracę. Odnosząc się z szacunkiem do ciężkiej i bardzo ważnej pracy górników, pragnę zaapelować o jak najszybsze zażegnanie sporu oraz o nieangażowanie w takie sytuacje dzieci. Dzieci powinny być pod szczególną ochroną i mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od problemów dorosłych.

Tak jak wielu tysiącom pracowników, tak i mnie leży na sercu los Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Firma ta jest spółką Skarbu Państwa i jako prezydent miasta nie mam bezpośredniego przełożenia na jej działalność, ani kompetencji do tego, by decydować o kwestiach personalnych. Dlatego też z prośbą o podjęcie kroków zmierzających do złagodzenia sporu i pomoc w rozwiązaniu problemu zwróciłam się do przedstawicieli rządu.

Nie interesują mnie polityczne rozgrywki, dlatego raz jeszcze pragnę zaapelować do wszystkich, którzy próbują zaogniać konflikt w JSW i wykorzystać sytuację do swoich politycznych celów o rozsądek i zaprzestanie takich działań. Uważam, że przyczyniają się one wyłącznie do niepotrzebnych napięć, a tak trudne negocjacje powinny być prowadzone w warunkach spokoju społecznego. Naszym wspólnym interesem jest rozwój branży górniczej w sposób stabilny, tak by nasi mieszkańcy mieli zapewnione miejsca pracy. Trzeba prowadzić konstruktywne rozmowy, bo dialog i porozumienie są najlepszym sposobem rozwiązania sytuacji."

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
MsKonsternacja17.02.2015 8:50

Dlaczego niby pani prezydent ma się wtrącać do czyjegoś biznesu.
Ona została wybrana po to aby spełniać to co radni wymyślili.
Rada miasta też nie może wtrącać się do cudzego interesu. Oni nawet nie mogą gasić awantury w barze, a co dopiero w spółce giełdowej.
Tym rylom metan całkiem mózg zniszczył.
Pani prezydent proszę robić swoje. Czekamy na OWN, darmowe bilety, aquapark i ... co tam jeszcze pani naobiecywała...

dyskutant -Tadeusz Darmion16.02.2015 19:21

Hienio! Co z tobą. Czego nie potrafisz zrozumieć. Czy naprawdę chcesz się ośmieszać? A może byś się podpisał nazwiskiem, a nie jakimś słabym pseudonimem.

do heniont16.02.2015 14:51

ten schemat to się nie zawsze udaje, bo n.p. Sikorski jako minister udawał speca i znawcę, co prawda pomógł obalić ukraiński rząd, ale potem gdy się pchał do stołu negocjacyjnego to dostał kopniaka od Ukrainy, Francji i Niemiec i poszedł w ch.
To się faktycznie może udawać w Polsce, na arenie międzynarodowej nikt tego nie ceni...

Gość16.02.2015 13:37

Henio jesteś mistrzem insynuacji jak każdy pisior w tym mieście a media napewno nie pójdą tokiem twojego myślenia więc skończ zaśmiecać portale.

henio15.02.2015 12:05

@ lucek:
to jest platformowy schemat - udać, że "coś" się zrobiło, ale w takim momencie, w którym "to coś" już nic nie wnosi.

Media będą mogły teraz podawać, że to dzięki Pani Prezydent doszło do porozumienia.

Lemingi mają problem z dojrzeniem tego triku, a ja przestrzegam przed nim od 2005 roku, przy okazji Pani Prezydent udowodniła, że jest w PełO.

lucek15.02.2015 10:14

13 lutego wystosowała pismo!!! Chyba już po uzgodnieniach. A gdzie kobieto byłaś do tego czasu??? Zabawy z Kopaczową czy też popierałaś Bronusia od żyrandola, jak pozostałych 29 POpaprańców??

Pan Jan 15.02.2015 9:34

Wasze ! Widzę żeś inteligentny człek a ja z takimi lubię prowadzić dysputy i Waszmości obrażać nie zamierzam jeno konwersacyje prowadzić.A z imć Janeckim byłem w dobrej komitywie ale trafnie oddałem głos na białogłowę w którą mocno wierzę bo zacna to persona.Ukłony śle w Twoją stronę a także gawiedzi na Twoich włościach i pospólstwu różniastemu. Hajda na koń!

Pokaż wszystkie opinie (28)