Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 lutego 2015

Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie

  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek 13 lutego do Jastrzębia-Zdroju przyjechał Andrzej Duda, kandydat na prezydenta Polski z Prawa i Sprawiedliwości. Pretekstem była sytuacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- To Pan doprowadził do tego, że tu były starcia, że strzelano do górników (...) Nie chciałbym żeby tak wyglądała Polska - mówił o Jarosławie Zagórowski, Adnrzej Duda.

Polityk PiS mówił przede wszystkim o sytuacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale również o górnictwie i branży energetycznej.

- Mam nadzieję, że konflikt, który został wywołany przez premier Kopacz a później pogłębiony przez zachowanie prezesa Zagórowskiego, zostanie zakończony po pierwsze dymisją prezesa, a po drugie przyjęciem takich warunków porozumienia, które pracownicy będą mogli przyjąć z podniesioną głową - mówił Andrzej Duda.

Na Śląsku w tym samym czasie był inny kandydat, aktualny prezydent Bronisław Komorowski. Nie przyjechał jednak do Jastrzębia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
boryniok17.02.2015 8:33

Jak koniec to wszyscy nagle się pojawiają żeby zebrać miodek. Precz z łapami od górników Panowie politycy . A to właśnie PIS za swoich rządów dał nam Zagórowskiego w prezencie. Troszkę pokory i pamięci. A tak Panowie radni z PIS albo praca związkowa albo w Radzie Miasta lub SM. Bo fajnie być na oddelegowaniu w ZZ i wykonywać prace polityczna za pieniądze JSW a związkową olać.

Tadeusz16.02.2015 19:25

Tan Andrzejek Duda to taka ciapa, wierząca, że ludzie go poprą. Łasi się więc i gada pod publike jakieś frazesy. Byłe i słuchałem jego bzdurnych wypowiedzi. Udawał przejętego ale w oczach było widać pogardę do nas wszystkich. Robił to co musiał. Nie interesuje go Śląsk i nasze problemy.

Krzyś z Zof16.02.2015 9:27

Jasne że Zagórowski jest winien strzelaniny, bo co se ludzi takich przyjął, którzy nie umieją się zachować? . Pewnie most w Warszawie też wina Zagórowskiego. Ja wam powiem że jak od 15 lat robię na dole to za prezesury nikogo nie zarabiałem tak dobrze jak za Zagórowskiego. W ubiegłym tygodniu dostałem wypłatę + bhp + 14-stke a weekend spędziłem w Wiśle i mam wylane na Was co narzekacie. Powinniście się wyspowiadać za to narzekanie.

k.s15.02.2015 12:21

Już wszyscy zapomnieli jak za czasów PiS-u pan Poncyliusz chciał robić reformy z górnictwem, jak pan kaczyński poniżał ślązaków, ale po co pamiętać, przyjechał pan duda i wielce stoją po stronie górników a chodzi im tylko o poparcie wyborach

anty-anty15.02.2015 11:56

Najpierw pan Duda uratował kolegę na stoku, a później przyjechał ratować JSW. Turbodymomen ma na noc:)

głosuje na Dudę 15.02.2015 10:31

Dziękujemy Andrzejowi Dudzie że spotkał się z górnikami wielki człowiek i świetny kandydat na prezydenta RP

Do hienia15.02.2015 10:15

Zwolennicy PiS pastwią się nad Komorowskim choć to co się stało w JSW było zorganizowane przez PiS. Nie bądźcie zaślepieni. Popatrzcie spokojnie i rozważcie wszystkie wydarzenia. Po co Komorowski miałby przyjeżdżać. Co miał by powiedzieć zarządowi JSW. Mogli by mu podziękować grzecznie za rady i zaproponować powrót do Warszawy. Spółka to przedsiębiorstwo, to firma, która nie musi słuchać nikogo. Firma ma zarabiać. To już nie jest socjalizm. Komorowski nie jest pierwszym sekretarzem partii i całej Polski.
Andrzej Duda przyjechał, powiedział "mądrze" o strzelaniu do robotników i pojechał zadowolony, że górnicy rzuca się do urna aby na niego głosować. I to by był ich kolejna duża pomyłka. Na kukiełki sterowane się nie głosuje. Chyba, że chce się mieć gorzej.

Pokaż wszystkie opinie (22)