Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
13 lutego 2015

Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie

  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
  • Kandydat PiS na prezydenta odwiedził Jastrzębie
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek 13 lutego do Jastrzębia-Zdroju przyjechał Andrzej Duda, kandydat na prezydenta Polski z Prawa i Sprawiedliwości. Pretekstem była sytuacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- To Pan doprowadził do tego, że tu były starcia, że strzelano do górników (...) Nie chciałbym żeby tak wyglądała Polska - mówił o Jarosławie Zagórowski, Adnrzej Duda.

Polityk PiS mówił przede wszystkim o sytuacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale również o górnictwie i branży energetycznej.

- Mam nadzieję, że konflikt, który został wywołany przez premier Kopacz a później pogłębiony przez zachowanie prezesa Zagórowskiego, zostanie zakończony po pierwsze dymisją prezesa, a po drugie przyjęciem takich warunków porozumienia, które pracownicy będą mogli przyjąć z podniesioną głową - mówił Andrzej Duda.

Na Śląsku w tym samym czasie był inny kandydat, aktualny prezydent Bronisław Komorowski. Nie przyjechał jednak do Jastrzębia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat? JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat?

JSW: Będą pociągi zasilane wodorem JSW: Będą pociągi zasilane wodorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
boryniok17.02.2015 8:33

Jak koniec to wszyscy nagle się pojawiają żeby zebrać miodek. Precz z łapami od górników Panowie politycy . A to właśnie PIS za swoich rządów dał nam Zagórowskiego w prezencie. Troszkę pokory i pamięci. A tak Panowie radni z PIS albo praca związkowa albo w Radzie Miasta lub SM. Bo fajnie być na oddelegowaniu w ZZ i wykonywać prace polityczna za pieniądze JSW a związkową olać.

Tadeusz16.02.2015 19:25

Tan Andrzejek Duda to taka ciapa, wierząca, że ludzie go poprą. Łasi się więc i gada pod publike jakieś frazesy. Byłe i słuchałem jego bzdurnych wypowiedzi. Udawał przejętego ale w oczach było widać pogardę do nas wszystkich. Robił to co musiał. Nie interesuje go Śląsk i nasze problemy.

Krzyś z Zof16.02.2015 9:27

Jasne że Zagórowski jest winien strzelaniny, bo co se ludzi takich przyjął, którzy nie umieją się zachować? . Pewnie most w Warszawie też wina Zagórowskiego. Ja wam powiem że jak od 15 lat robię na dole to za prezesury nikogo nie zarabiałem tak dobrze jak za Zagórowskiego. W ubiegłym tygodniu dostałem wypłatę + bhp + 14-stke a weekend spędziłem w Wiśle i mam wylane na Was co narzekacie. Powinniście się wyspowiadać za to narzekanie.

k.s15.02.2015 12:21

Już wszyscy zapomnieli jak za czasów PiS-u pan Poncyliusz chciał robić reformy z górnictwem, jak pan kaczyński poniżał ślązaków, ale po co pamiętać, przyjechał pan duda i wielce stoją po stronie górników a chodzi im tylko o poparcie wyborach

anty-anty15.02.2015 11:56

Najpierw pan Duda uratował kolegę na stoku, a później przyjechał ratować JSW. Turbodymomen ma na noc:)

głosuje na Dudę 15.02.2015 10:31

Dziękujemy Andrzejowi Dudzie że spotkał się z górnikami wielki człowiek i świetny kandydat na prezydenta RP

Do hienia15.02.2015 10:15

Zwolennicy PiS pastwią się nad Komorowskim choć to co się stało w JSW było zorganizowane przez PiS. Nie bądźcie zaślepieni. Popatrzcie spokojnie i rozważcie wszystkie wydarzenia. Po co Komorowski miałby przyjeżdżać. Co miał by powiedzieć zarządowi JSW. Mogli by mu podziękować grzecznie za rady i zaproponować powrót do Warszawy. Spółka to przedsiębiorstwo, to firma, która nie musi słuchać nikogo. Firma ma zarabiać. To już nie jest socjalizm. Komorowski nie jest pierwszym sekretarzem partii i całej Polski.
Andrzej Duda przyjechał, powiedział "mądrze" o strzelaniu do robotników i pojechał zadowolony, że górnicy rzuca się do urna aby na niego głosować. I to by był ich kolejna duża pomyłka. Na kukiełki sterowane się nie głosuje. Chyba, że chce się mieć gorzej.

Pokaż wszystkie opinie (22)