Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 lutego 2015

Znakomita wygrana GKS-u nad Unią Oświęcim

Znakomita wygrana GKS-u nad Unią Oświęcim
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Piątek trzynastego nie był pechowy dla jastrzębian. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali z Unią Oświęcim 5:2, a wynik mógł być jeszcze wyższy.

Pierwsza tercja była bezbramkowa. Gra była jednak wyrównana i szczególnie jastrzębscy kibice nie mogli narzekać na brak podbramkowych akcji.

Druga tercja jasny obraz meczu. Najpierw w 23. minucie krążek do bramki Zabolotnego wrzucili oświęcimianie. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo. Zaledwie 15 sekund później było już 1:1, a autorem trafienia był Łukasz Nalewajka. Jastrzębianie niesieni zdobytą bramką zaczęli atakować bardziej. Chwile później krążek ponownie znalazł się w bramce Unii, ale sędzia gola nie uznał bo dopatrzył się spalonego w polu bramkowym. W 29. minucie gospodarze strzelili drugiego gola. Tym razem na listę strzelców pisał się Maciej Urbanowicz. Bramkę na 3:1 zdobył w 31. minucie Jan Steber.

Trzecia odsłona zaczęła się od błyskawicznego gola Jana Stebera w 41. minucie. Było już jasne, że jastrzębianie ten mecz mają pod kontrolą. Oświęcimianie również mieli swoje okazje, choć było ich znacznie mniej. Jastrzębskiej bramki strzegł jednak dobrze David Zabolotny. W 56. minucie piątką bramkę dla JKH strzelił jeszcze Leszek Laszkiewicz. Gol na pocieszenie dla rywali Jastrzębia padł w 59. minucie.

JKH GKS Jastrzębie - TH Unia Oświęcim 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
0:1 - 22:12 - Filip Komorski - Mateusz Adamus, Maciej Szewczyk
1:1 - 22:27 - Łukasz Nalewajka
2:1 - 28:29 - Maciej Urbanowicz - Jan Steber, Szymon Marzec
3:1 - 30:44 - Jan Steber - Petr Polodna, Tomáš Protivný (5/4)
4:1 - 40:53 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz
5:1 - 55:42 - Leszek Laszkiewicz - Roman Němeček, Richard Bordowski (5/4)
5:2 - 58:47 - Matúš Vizváry - Lubomir Vosatko (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Górny, Pastryk, Kulas, Polodna, Plichta - Bigos, Kantor, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

TH Unia Oświęcim: Fikrt (Witek) - Vizváry, Vosatko, Wojtarowicz, Daneček, Piotrowski - Gabryś, Ciura, Zdeněk, Kalinowski, Bepierszcz - Kasperczyk, Šindelář, Adamus, Komorski, Szewczyk - Nowotarski, Piekarski, Tabaček, Modrzejewski, Fiedor.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!