Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 lutego 2015

Górnicy już w pracy. Czekają na ruch prezesa

Górnicy już w pracy. Czekają na ruch prezesa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Strajk został zawieszony po deklaracji prezesa JSW, Jarosława Zagórowskiego. Górnicy wrócili już do pracy i czekają na spełnienie deklaracji prezesa JSW, czyli na jego odejście.

W miniony piątek Jarosław Zagórowskie zadeklarował swoje odejście w przypadku gdy związkowcy podpiszą wypracowane porozumienie, a górnicy wrócą do pracy w poniedziałek. Kolejnym warunkiem było doprecyzowanie szczegółów na temat 6-dniowego tygodnia pracy kopalni.

Strona społeczna jednak zapowiada, że jeśli Jarosław Zagórowskie nie poda się w poniedziałek lub wtorek do dymisji, strajk wróci w środę i kopalnie znowu staną.

- Strajk jest zawieszony dlatego, że pracownicy nie wierzą panu prezesowi Zagórowskiemu. Jeżeli we wtorek tego nie zrobi i nie zostanie odwołany, mogę gwarantować, że w środę górnicy wrócą do strajku - mówi Piotr Szereda, rzecznik komitetu strajkowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Do Mieszkaniec16.02.2015 17:56

Związki nic nie mają do ludzi zarządu spółki. A jeśli mają to już można postawić JSW w stan zamykania. To banda głupoli walczących o swoje interesy. Oszukują górników, a co głupcy się dają tak oszukiwać i tyrają na tych nierobów. I jeszcze są zadowoleni. Zagórowski ustąpił żeby ratować spółkę i górników. I tak, choć się o tym głośno nie mówi, nie ma pewności, że JSW się podniesie. Na wolnym rynku nie ma sentymentów ani związkowców. Jest tylko zysk. Jeśli JSW jest konkurencją i można ją wykończyć to będzie wykończona. Ale durnie o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć.

anty związek16.02.2015 17:26

Dlaczego Pan odpuścił tym oszołomom związkowym po podstawówkach!!! pamiętam troche czasu temu jak Ciok oszukał z wykształceniem...technikum skończył ...haha tak jak Kwasior był magistrem...ale kase brał jako nadsztygar i w referendum zostal...no bo kto by górnikom n-ki załatwiał....a teraz pasożyty pójdą na emeryturki a was oleja!!! jedyna nadzieja że RN nie przyjmie rezygnacji czego życzę!!!

Paweł16.02.2015 13:56

Na dzień dobry 30% kontraktów zostało zerwanych, trzeba będzie zapłacić kary umowne, coś mi się zdaje, że i niedzielę będziecie związkowcy pracować tylko kto ten węgiel kupi, prezes znał rynek, i odbiorcy znali prezesa, teraz możecie zostać z ręką w nocniku. To też "sukces"zz. tylko tak dalej i za pół roku mamy pełną prywatyzację nie muszę dodawać kto ją przeprowadzi z nadania rządowego.

zagór16.02.2015 13:02

Nowy prezes powinien zacząć od renegocjacji porozumienia. Powinien zabrać całkowicie węgiel i 14tke, oraz skierować przeciwko związkowcom sprawy do komornika- żegnajcie domy i mercedesy, a 22letnie żonki- do pracy.

Gość 216.02.2015 12:58

No to związki zawodowe jednak zwyciężyły :)

Gość16.02.2015 12:32

No. Ja tylko liczę na to, że nowy prezes nie będzie się tak patyczkował z górnikami, że ich weźmie ostro za gęby. Jeszcze zatęsknią!

Mieszkaniec16.02.2015 11:56

No to ciekawe, czy nowy przezes przejdzie casting w ZZ ? ;)
Jeżeli ktoś oczekuje, że przyjdzie na prezesa ktoś lepszy od Zagórowskiego to niech dalej oczekuje ;) . Nikt o zdrowych zmysłach nie rzuci się za takie pieniądze ( 80 tys./miesiąc) na takie ryzykowne stanowisko. Mówimy o menadżerach z górnej półki, którzy zarabiają dużo więcej niż zarabiał Zagórowski. Także albo spółka będzie musiała płacić więcej albo zatrudni jakąś łajzę za grosze, która nic nie poprawi i zarząd ją odwoła po pierwszym roku za brak wyników itd.. Tak czy owak JSW jest przez związki i jej podstawowych pracowników na równi pochyłej.
Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (14)