Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 lutego 2015

JKH GKS zagrożony? Nie, ale nie będzie łatwo

JKH GKS zagrożony? Nie, ale nie będzie łatwo
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W związku ze złą sytuacją w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, klub JKH GKS Jastrzębie, którego głównym sponsorem JSW miał małe kłopoty finansowe. Teraz sytuacja jest już jednak stabilna.

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadziła ograniczenia co do umowy sponsorskiej ze względu na kryzys trwający w górnictwie. Z tego powodu JKH GKS Jastrzębie musiał się zadowolić kwotą mniejszą niż wynikała z umowy. A mowa nie o kilkudziesięciu tysiącach złotych mniej, ale o kilkuset tysiącach mniej. Wobec niektórych zawodników klub zalega jeszcze z wynagrodzeniem, lecz obejmuje ono okres miesiąca, więc nie jest to sytuacja dramatyczna.

- Nie ma takiej opcji, by klub nie dokończył rozgrywek, czy też nie przystąpił do kolejnego sezonu. Mówimy to według naszej wiedzy, jaką posiadamy na chwilę obecną. Klub ma umowę z JSW, ale również z innymi sponsorami. Oczywiście głównym sponsorem jest spółka - powiedział Kazimierz Szynal, prezes klubu.

Również prezydent miasta Anna Hetman zapewniła o wspieraniu sportu przez miasto.

- Zagrożenie istnieje zawsze, ale na pewno nie możemy dopuścić do tego, by tak działający klub miał jakiekolwiek trudności, czy przestał w ogóle istnieć (…) Zrobimy wszystko, by obecny poziom utrzymać, a w przyszłości jeszcze podwyższyć. To dotyczy z resztą nie tylko hokeja, bo są również inne dyscypliny - powiedziała Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
ryl22.02.2015 11:36

Ja pracuję pod ziemią i jak coś się dzieje to nie mam gdzie uciekać a inne zawody mają,dlatego my powinniśmy dobrze zarabiać!!!

....21.02.2015 8:26

ryl? a ile ty pracujesz dziennie, ze niby najciezej? 2-3 godz? reszta to podzial zjazd itd... popracuj po 12h / dziennie to wtedy zobaczysz co to ciezka praca,

ryl20.02.2015 18:59

Nam się należą przywileje bo pracujemy najciężej w tym kraju!A pomarańczki niech sobie poszukają kaj indziej sponsora bo od jsw dostają krocie a zero wyników!

....19.02.2015 21:56

i tym oto sposobem w jebiu zostana tylko bary dla ryli :) brawo dla tych z metanem we lbie.

Gość19.02.2015 17:09

W jaki sposób Ciok zarżnął boks? Bo jestem nie w temacie

anty-anty19.02.2015 16:47

Działacze związkowi działają na szkodę spółki, a zarazem na szkodę naszego sportu. Historia lubi się powtarzać i tak jak na początku lat 90. jastrzębski sport był w dołku tak związkowcy swoimi działaniami doprowadzają do tego samego stanu rzeczy w XXI wieku. Ciok zarżnął boks, Langer piłkę nożną. Teraz Szereda i spółka chce zarżnąć hokej i siatkówkę.

Pokaż wszystkie opinie (33)