Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
19 lutego 2015

Związkowcy rozliczają byłego prezesa JSW

Związkowcy rozliczają byłego prezesa JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kończy się pierwszy tydzień normalnej pracy kopalnia po strajkach. Teraz związkowcy chcą spotkać się z tymczasowym prezesem JSW, Jerzym Boreckim, by doprecyzować niektóre punkty porozumienia.

Związkowcy formalnie zakończyli strajk po odejściu Jarosława Zagórowskiego. Wcześniej tylko go zawiesili i czekali na spełnienie obietnicy byłego już prezesa JSW, czyli na jego odejście. Teraz związkowcy czekają na przystąpienie do realizacji porozumienia.

- Liczymy na jak najszybsze spotkanie z prezesem Boreckim, ponieważ realizacja porozumienia wymaga bardzo dużo uszczegółowień. Porozumienie zawiera wiele uogólnień choćby dlatego, że zarząd na negocjacjach nie był w stanie wykazać nam kwestii organizacyjnych, kwotowych - jak to wszystko będzie przestrzegane - mówi Piotr Szereda, rzecznik związków zawodowych.

Po odejściu Jarosława Zagórowskiego w JSW zapowiedziano przeprowadzenie audytu, który ma wykazać w spółce stan obecny, a także ewentualne nieprawidłowości.

- Chodzi o to, aby nowy zarząd po rekonstrukcji był w stanie dobrze funkcjonować i żebyśmy po raz kolejny nie wpadli w rozdawnictwo pieniędzy w JSW, a przynosili wymierne, konkretne zyski dla siebie i dla budżetu państwa - mówi Szereda.

Jednocześnie związkowcy wyliczają nieprawidłowości w spółce do jakich doszło za rządów Jarosława Zagórowskiego. Mają to być m.in. brak dofinansowania spółki środkami uzyskanymi z upublicznienia JSW, zmniejszenie wydobycia, nieuzasadnione zakupy sprzętu bo zawyżonych cenach czy nieprzemyślane zakupy (np. hotel Diament, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej czy KWK Knurów-Szczygłowice).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
anty-anty23.02.2015 11:11

Sponsorowanie sportu jest najlepszą reklamą dla firmy. Siatkówka i hokej, a także piłka w niższych ligach. Szczególnie Jastrzębski Węgiel jest rozpoznawalny w całej Europie. To najtańsza reklama JSW.

do mańka22.02.2015 11:34

Trzeba dać zarobić ludziom a nie dawać nasze ciężko zarobione pieniądze dawać na siatkarzy który ostatnio grają beznadziejnie,im też ukrócić pensje jak i nam to zrobiono!!!!!

anty-anty22.02.2015 9:38

Działacze związkowi ciągle was robią w ci..a. Pan Szereda kogo reprezentuje, bo jest związkowcem, który protestuje przeciwko swojemu pracodawcy. Należy pamiętać, że tym pracodawcą jest państwo, które jest reprezentowane przez ministra gospodarki. Tak się składa, że jest nim Piechociński szef PSL. a pan Szereda jest rzecznikiem PSL. Na dodatek pan Szereda jest radnym z ramienia PIS. Niech się jeszcze zapisze do PO i SLD. Będzie wtedy wszędzie.

maniek21.02.2015 21:05

Sprubujcie wziąść kase na sport , padalcy !!!!!

kamil21.02.2015 16:47

@gosc: Czemu Ci mnie żal? Mnie żal górników, którzy dają się tak pomiatać temu darmozjadowi, co potwierdza w swoich wypowiedziach.

Wielce łaskawi Ci liderzy związkowi, że przekazują na szczytne cele część wypłaty, którą dostali oni, a której nie otrzymali naiwni górnych. Piękne i perfidne mydlenie oczu.

do kamila21.02.2015 14:19

To niech zjedzie na dół i przerobi jedną dniówkę to zobaczymy ile wytrzyma ten ciężko przepracowany człowiek...Wśród których górników zarobki tego człowieka budzą politowanie?U mnie na oddziele się dziwią za co on dostaje tyle kasy???

gosc21.02.2015 14:03

Kamil szkoda mi cie ale chcialbym miec 108 tysiecy tylko za"zwiazkowca" bez pracy na poprzedim stanowisku (tym sprzed kilku a nawet kilkunastu jak niektorzy).

Pokaż wszystkie opinie (49)