Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 lutego 2015

Jest porozumienie między JSW a związkowcami

Jest porozumienie między JSW a związkowcami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd JSW i Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy podpisały w poniedziałek porozumienie, które uszczegóławia wcześniejsze ustalenia w związku z planem oszczędnościowym. Pozwoli to zaoszczędzić około 515 mln zł na kosztach pracy w latach 2015-2016.

Część ustaleń porozumienia była znana już wcześniej, ale teraz doprecyzowano szczegóły. Najważniejszym elementem, który miał być uszczegółowiony to 6-dniowy tydzień pracy. Zakłada on 6 dni pracy kopalni przy zachowaniu 5-dniowego tygodnia pracy dla pracownika. Takie zasady mają być w pełni wdrożone do końca 2015 roku.

Pozostałe ustalenia to m.in. "czternastka", która w 50% będzie stała, a w 50% zależna od sytuacji finansowej spółki, a także zmniejszenie deputatu węglowej do 7 ton, a dla nowo przyjętych pracowników 6 ton.

Straty spowodowane strajkiem będą odrabiane w soboty i opłacane zgodnie z kodeksem pracy. Odrabianie strat będzie realizowane do czasu kiedy poziom produkcji osiągnie 105,8% w stosunku do zakładanego planu techniczno-ekonomicznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
jsw27.02.2015 11:12

teraz związki maja rozmawiać o 6 dniowym tygodniu pracy ale im strona do rozmów z JSW się nie podoba i do tychże nie przystąpili. Panowie znowu będziemy strajkować aż oni zostaną prezesami.

Krystyna25.02.2015 13:20

Do ZZ panowie zrobiliście wielką krzywdę górnikom i spółce to tak jakbyście skrzywdzili swoją matkę rodzicielkę ona teraz będzie się podnosić z kolan jeszcze długo a wy miejcie ogromnego kaca i poczucie winy.

Adam25.02.2015 13:08

Kolego Do...to co piszesz większość normalnych ludzi to wiedziała jak ten strajk się rozpoczął i tylko część zmanipulowanych górników mając rozum pisowski była za.Ci związkowcy a zarazem radni pisu wiedzieli co robić.Oni nie pomyśleli ze tylko na tym straci spółka a przy tym Miasto i region nasz Śląski.Ciekawe co teraz mają do powiedzenia i jak to powiedzą mam górnikom.

Gość25.02.2015 12:40

A może kolejne wycieczki pod Spółkę? Co wy na to? A może Szeredę na taczkę i niech znowu negocjuję?

Do ...25.02.2015 12:13

Przedstaw się związkowcu. Wiesz, że kłamiesz ratując własną d... . Mam nadzieję, że będziesz rozliczony i za to kłamstwo. To nie PO zdradziło tylko PiS. A ZZ Solidarność celowo podsycał strajk, który zaczął się od drobiazgu, czyli od niesłusznego protestu przeciw zwolnieniu związkowców z jednej z kopalń za bezprawny strajk. Potem powody strajku się mnożyły a głównym było żądanie zwolnienia Prezesa JSW Jarosława Zagórnego. Zupełnie bezprawny, bo związki zawodowe nie mają prawa do takich żądań. Teraz gracie przygłupów.

pracownik25.02.2015 12:06

Kiedy związkowcy zaczną być rozliczani ze swych wyczynów, które doprowadziły do poważnych strat pracowników kopalń? Tego nie można przepuścić płazem. Udać, że nic się nie stało. Oszustwa związkowców mogły doprowadzić do zniszczenia JSW i tym samym zabrać pracę kilkunastu tysiącom ludzi. Pobłażanie związkowym cwaniakom działającym na czyjeś zlecenie jest bardo niebezpieczne i trzeba to ukrócić.

...25.02.2015 8:41

Teraz to kazdy jest madry, moze przeprosmy pana Jarka moze donas wroci i nam cos jeszcze zabierze, tylko pomyslcie co by bylo gdyby zwiazki siedzialy cicho, PO nas sprzedaol nasza pani prezydent z PO tez siedziala cicho, awiec zastanowcie sie na kogo bedziecie glosowac a nie lamentujcie jak cos niewyjdzie cofnijcie sie do artykolow w czasie strajku , wtedy pisal je kto inny czy tez wy.

Pokaż wszystkie opinie (12)