Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 lutego 2015

Kto nowym prezesem JSW? Lista nazwisk

Kto nowym prezesem JSW? Lista nazwisk
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O tym, kto zostanie nowym prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej dowiemy się najprawdopodobniej w kwietniu. Już teraz publikujemy listę osób, które mogłyby się ubiegać o to stanowisko.

JSW rozpisało właśnie konkurs na nowego prezesa spółki. Chętni na objęcie stanowiska mogą zgłaszać swoje kandydatury do 16 marca. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się na początku kwietnia. Kandydaci powinni posiadać odpowiednie uprawnienia i umiejętności, m.in. 10-letnie doświadczenie zawodowe, 3-letnie doświadczenie na stanowisku członka zarządu spółki kapitałowej lub kierowniczym wyższego stopnia, dobrą znajomość angielskiego oraz doświadczenie z zawieraniu umów i kontraktów handlowych.

Listę ewentualnych chętnych na stanowisku prezesa JSW otwiera Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". - Moim absolutnym faworytem jest Dominik Kolorz - mówi Karolina Baca-Pogorzelska dla wyborcza.biz, autorka bloga o górnictwie i książek o tej tematyce.

Sam jednak zainteresowany odrzuca taką opcję i mówi, że nikt takiej propozycji mu nie składał.

Mocnym kandydatem jest Zygmunt Łukaszczyk, obecny prezes Katowickiego Holdingu Węglowego oraz były prezes jednej ze spółek JSW. Wtedy musiałby jednak zrezygnować z prezesowania w KHW. Co ciekawe, Łukaszczyk jest popierany przez związki zawodowe w KHW. To one nalegały by właśnie on został prezesem spółki.

- Trudno sobie wyobrazić, żeby właściciel (skarb państwa) zgodził się na jego przejście do JSW - mówi Baca-Pogorzelska.

Kolejnym kandydatem jest Edward Szlęk, obecny prezes Koksowni Przyjaźń i bliski współpracownik Jarosława Zagórowskiego. To jednak może budzić obawy wśród strony społecznej.

Przypomnijmy, że aktualną funkcję prezesa pełni Jerzy Borecki, do niedawna zastępca prezesa ds. technicznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
związkowiec06.03.2015 12:30

należy wybrać takiego prezesa, który uwolni JSW od "pijawek" - przyklejonych do JSW firm związkowych, które czerpią kolosalne zyski wykonując poszczególne "prace" na rzecz JSW.

jsw02.03.2015 21:46

Pewnie o wszystkim zdecyduje Brudziński z pomocą Cioka a ogłosi to Szereda.

egon02.03.2015 7:34

tylko Ciok ! w końcu ma to średnie wykształcenie

...............s01.03.2015 21:13

Tylko Stefan Niesiołowski, on jest z Peło, więc się zna

jacek01.03.2015 8:13

Były prezydent nie kandyduje?

monika28.02.2015 13:13

Powołajcie ZAGÓROWSKIEGO on jeden wie jak prowadzić taką firmę. A co najważniejsze bo to mało kto wie ten pan potrafi rozmawiać z pracownikami
Dla niego nie jesteśmy RYLAMI ani KOPIDOLAMI ale pracownikami firmy.
Powiem tak rozmawiałem z tym gościem pare razy i nie czułem się nawet prze chwile kimś gorszym. A wejdźcie do siedziby JSW i zobaczycie jacy inni są ważni i pokazują co oni to nie mogą

jsw28.02.2015 8:52

Tylko Dominik bo jak nie to STRAJK. Już widzę reakcję związków. Biorąc udział w rozmowach podczas strajku poznał strukturę Spółki i z resztą Związkowców może rządzić. Ależ to żenada. Widać teraz po co ten strajk.

Pokaż wszystkie opinie (33)