Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
26 lutego 2015

Kto nowym prezesem JSW? Lista nazwisk

Kto nowym prezesem JSW? Lista nazwisk
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O tym, kto zostanie nowym prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej dowiemy się najprawdopodobniej w kwietniu. Już teraz publikujemy listę osób, które mogłyby się ubiegać o to stanowisko.

JSW rozpisało właśnie konkurs na nowego prezesa spółki. Chętni na objęcie stanowiska mogą zgłaszać swoje kandydatury do 16 marca. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się na początku kwietnia. Kandydaci powinni posiadać odpowiednie uprawnienia i umiejętności, m.in. 10-letnie doświadczenie zawodowe, 3-letnie doświadczenie na stanowisku członka zarządu spółki kapitałowej lub kierowniczym wyższego stopnia, dobrą znajomość angielskiego oraz doświadczenie z zawieraniu umów i kontraktów handlowych.

Listę ewentualnych chętnych na stanowisku prezesa JSW otwiera Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". - Moim absolutnym faworytem jest Dominik Kolorz - mówi Karolina Baca-Pogorzelska dla wyborcza.biz, autorka bloga o górnictwie i książek o tej tematyce.

Sam jednak zainteresowany odrzuca taką opcję i mówi, że nikt takiej propozycji mu nie składał.

Mocnym kandydatem jest Zygmunt Łukaszczyk, obecny prezes Katowickiego Holdingu Węglowego oraz były prezes jednej ze spółek JSW. Wtedy musiałby jednak zrezygnować z prezesowania w KHW. Co ciekawe, Łukaszczyk jest popierany przez związki zawodowe w KHW. To one nalegały by właśnie on został prezesem spółki.

- Trudno sobie wyobrazić, żeby właściciel (skarb państwa) zgodził się na jego przejście do JSW - mówi Baca-Pogorzelska.

Kolejnym kandydatem jest Edward Szlęk, obecny prezes Koksowni Przyjaźń i bliski współpracownik Jarosława Zagórowskiego. To jednak może budzić obawy wśród strony społecznej.

Przypomnijmy, że aktualną funkcję prezesa pełni Jerzy Borecki, do niedawna zastępca prezesa ds. technicznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
związkowiec06.03.2015 12:30

należy wybrać takiego prezesa, który uwolni JSW od "pijawek" - przyklejonych do JSW firm związkowych, które czerpią kolosalne zyski wykonując poszczególne "prace" na rzecz JSW.

jsw02.03.2015 21:46

Pewnie o wszystkim zdecyduje Brudziński z pomocą Cioka a ogłosi to Szereda.

egon02.03.2015 7:34

tylko Ciok ! w końcu ma to średnie wykształcenie

...............s01.03.2015 21:13

Tylko Stefan Niesiołowski, on jest z Peło, więc się zna

jacek01.03.2015 8:13

Były prezydent nie kandyduje?

monika28.02.2015 13:13

Powołajcie ZAGÓROWSKIEGO on jeden wie jak prowadzić taką firmę. A co najważniejsze bo to mało kto wie ten pan potrafi rozmawiać z pracownikami
Dla niego nie jesteśmy RYLAMI ani KOPIDOLAMI ale pracownikami firmy.
Powiem tak rozmawiałem z tym gościem pare razy i nie czułem się nawet prze chwile kimś gorszym. A wejdźcie do siedziby JSW i zobaczycie jacy inni są ważni i pokazują co oni to nie mogą

jsw28.02.2015 8:52

Tylko Dominik bo jak nie to STRAJK. Już widzę reakcję związków. Biorąc udział w rozmowach podczas strajku poznał strukturę Spółki i z resztą Związkowców może rządzić. Ależ to żenada. Widać teraz po co ten strajk.

Pokaż wszystkie opinie (33)