Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
9 marca 2015

Tablice ruszą najprawodpodobniej pod koniec marca

Tablice ruszą najprawodpodobniej pod koniec marca
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jak poinformował Międzygminny Związek Komunikacyjny, elektroniczne tablice rozkładu jazdy najprawdopodobniej zostaną uruchomione pod koniec marca. Sprzęt jest nadal w fazie testowej.

Tablice pojawiły się na przystankach na początku listopada ubiegłego roku. W Jastrzębiu-Zdroju jest ich 42. Po testach, tablice pokazywać będą nazwę przystanku, przyjeżdżające na niego autobusy, a także godziny odjazdów, kierunek jazdy danej linii czy informacje o ewentualnych spóźnieniach autobusów.

Pierwotnie tablice miały być uruchomione w styczniu, nadal jednak są w fazie testów. Razem z nimi pod koniec marca uruchomiony ma zostać e-bilet, monitoring w autobusach oraz serwis internetowy służący do doładowania karty autobusowej.

Koszt tablic, e-bilety, monitoringu i systemu zarządzania autobusami to łącznie 14,5 mln zł. Zdecydowaną większość kwoty udało się pozyskać ze środków Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Adam12.03.2015 11:13

Do www. Ułatwiają życie, bo nie trzeba przeglądać czasami kilkunastu rozkładów jazdy, poza tym będą pokazywać rzeczywiste odjazdy autobusów. Z tzw. darmowej komunikacji korzystam
w Żorach dojeżdżając z Jastrzębia i najczęściej do pracy z Dworca Autobusowego w Żorach
do pracy (lub z pracy) 20 min. idę pieszo, bo albo nie ma dogodnego połączenia, albo spóźniają się po kilkanaście nawet minut. Dziękuję bardzo za takie udogodnienie.

www11.03.2015 20:08

To jest marnotrastwo. Nie dość że trzeba było zapłacić za tablice,montaż potem utrzymanie i serwis. To nie lepiej było dopłacić na darmową komunikacje. Czy te tablice tak wielce ułatwiają życie.

Sebek11.03.2015 19:48

A pod koniec Marca będzie przesunięty termin na koniec Kwietnia 2015 roku

Janek11.03.2015 14:54

Tablice ruszą prawdopodobnie pod koniec marca.....Miały ruszyć na początku roku,pozniej mówili że na początku marca a tu nie ma i nie ma.....

sebaa11.03.2015 7:30

System biletu elektronicznego jeszcze w jastrzębiu nie działa
Działa natomiast bilet internetowy.
A to całkiem inny system.
W naszym mieście będzie wprowadzony bilet elektroniczny czyli Ebilet
Na wprowadzenie tego biletu dostaliśmy wsparcie finansowe z UNI i to te pieniądze trzeba będzie oddać.

realista10.03.2015 19:07

W Rybniku już od kilkunastu lat są te tablice i pokazują za ile przyjedzie autobus a nie o której!Ciężko było zatrudnić tych fachowców z Rybnika???Nie dość że zrobiliby to szybcíej to jeszcze lepiej i dokładniej.

Gość10.03.2015 7:38

sebaa tylko że system został wprowadzony przecież...

Pokaż wszystkie opinie (21)