14°11°
9 marca 2015

Pierwszy mecz półfinałowy dla Resovii

Jastrzębski Węgiel przegrał pierwszy półfinałowy mecz 1:3. Ich przeciwnikiem byli wicemistrzowie Polski, Resovia Rzeszów.

Mecz lepiej rozpoczęli rzeszowianie. Siatkarze JW zaczęli nadrabiać po pierwszej przerwie technicznej, jednak ich rywale znowu szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali pierwszego seta (25:16).

Drugi set od początku toczył się po myśli jastrzębian, choć zawodnicy Resovii groźnie zbliżali się do wyniku Pomarańczowych. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wykorzystał drugą piłkę setową i zremisował w setach (22:25).

W trzeciej odsłonie znowu lepiej zaprezentowali się rzeszowanie. Przyczyniły się do tego m.in. błędy jastrzębian. Najbliżej wyrównaniu jastrzębianie byli przy stanie 16:15. Dobra gra siatkarzy z Rzeszowa pozbawiła ich jednak złudzeń na kolejny wygrany set (25:20).

Początek czwartego seta był wyrównany. Po pierwszej przerwie Resovia odskoczyła punktowo i już do końca trzymała bezpieczny dystans. Pierwszy mecz półfinałowy padł łupem Resovii Rzeszów. Rywalizacja trwać będzie do trzech wygranych.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:16, 22:25, 25:20, 25:21)

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Tichaczek, Schoeps, Buszek, Penczev, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Konarski, Lotman

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Kańczok