Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 marca 2015

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. policjantów

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. policjantów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów w czasie strajków pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Chodzi o użycie broni gładkolufowej i gazów łzawiących. Przypomnijmy, że policja dwukrotnie korzystała z takich środków przymusu bezpośredniego - 3 i 9 lutego. Pismo w tej sprawie skierował do prokuratury poseł Grzegorz Matusiak (PiS).

Sprawą zajmuje się również prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich. W tej kwestii wypowiadali się również radni Jastrzębia-Zdroju, który stwierdzili że użycie broni było nieadekwatne do sytuacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
HAK16.03.2015 16:47

metaniarzom przywileje za co na budowę za 8 zł na godz. a nie przywileje dość tego dobrego

misza16.03.2015 10:53

I Właśnie mamy efekt zamiatania pod dywan bandyckich zachowań policji!!!! W Legionowie psychopatyczny policjant zabił 19-latka za JEDEN gram marichuany!!!!! Brawo milicja, brawo ZOMO, za niedługo wytłuczecie cały naród.

POra na mandat15.03.2015 18:51

tak, POlicja strzela celując w głowy, kilka ładnych już lat temu styracił w Warszawie oko fotoreporte podczas manifestacji, bo jakiś policjant tak sprytnie wycelował, w Jastrzębiu też już strzelali po meczu, w tłum, z kobietami i dziećmi.

Gość15.03.2015 16:27

JAK TO SIĘ MÓWI CH.W.D.P (chowaj wino do plecaka)) :)

papa15.03.2015 11:21

edmund;ty najpierw sam się zbadaj! Strzelają w głowę?ja w to nie wierzę, i z pewnością policja mówiła rozejść się i co? Po kiego.... rzucali niby śnieżkami z pewnym dodatkiem zwanym nakrętką?

www14.03.2015 21:08

To są metody Milicji a nie Policji

do Mieszkaniec 4414.03.2015 14:38

No pewno, że jesteś za policją, jak sam w policji pracujesz, mieszkańcu Śląskiej 12 !!! W normalnym kraju tacy policjanci, którzy strzelają w głowę obywateli, za to że domagają się swojego, lądują w więzieniu.

Pokaż wszystkie opinie (19)