Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 marca 2015

Mieszkańcy nie chcą galerii. Chcą rynku i parku

Mieszkańcy nie chcą galerii. Chcą rynku i parkuTak kiedyś miała wyglądać Strefa Centrum. Teraz plany są już inne.

Inwestor w Strefie Centrum prowadzi coraz bardziej zaawansowane prace nad rozpoczęciem swojego projektu. Mieszkańcy jednak nie chcą tam centrum handlowego i zbierają w internecie podpisy pod petycją.

Mieszkańcy chcą żeby zamiast centrum handlowego wybudować tam rynek i park. Jak jednak informuje Urząd Miasta, miejsce to od wielu lat było zaplanowane jako teren usługowy. Dopiero jednak teraz inwestor zamierza tam coś wybudować.

- Przeciwstawiamy się budowie kolejnej galerii handlowej i dewastacji zielonego terenu w centrum Jastrzębia-Zdroju. Domagamy się zachowania tego terenu zielonego i powstania w tym miejscu Centrum Rekreacyjno-Kulturalnego - piszą mieszkańcy w petycji.

- Teren tzw. strefy centrum jest własnością prywatną, nie należy do miasta, więc nie możemy nim dysponować - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Jak mówi Anna Hetman, miasto posiada część działek na tym terenie, lecz są one bardzo małe i nie dałoby się wybudować tam rynku czy parku. Podczas rozmów z inwestorem, miastu udało się przeforsować swój pomysł by na miejscach niezabetonowanych powstała zieleń.

Mimo petycji mieszkańców, najprawdopodobniej inwestor jednak nie zaprzestanie swoich planów. Teraz inwestor czeka na decyzję środowiskową. Oprócz budowy galerii handlowej przewidziana jest budowa dużego parkingu oraz terenu rekreacyjnego.

Petycja online

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strefa Centrum w martwym punkcie Strefa Centrum w martwym punkcie

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Gość08.02.2017 15:16

Pseudo ekolodzy blokują rozwój miasta.
Na starych filmach i zdjęciach widać że w tym miejscu kiedyś nie rosły drzewa, inwestor powinien wykorzystać paragraf w ustawie mówiący o przywróceniu miejsca i wyciąć drzewa.
Przynajmniej zacząć wycinać te na które nie potrzeba zgody z UM do 10 lat stare.

Qcyk24.03.2015 19:45

do " do mieszkaniec 20.03.2015 10:17" skoro komercjalizacja jest 100% to dlaczego miejsce obok Stokrotki jest puste? w obu galeriach są non stop puste boksy - kolejna galeria większa niż dwie poprzednie pozostale razem wzięte, wg mnie nie ma szans się utrzymać bez klientów z zewnątrz.

seba23.03.2015 19:39

Galerie już mamy, zaraz obok jest też kino. 300 metrów dalej Kaufland !
I może wystarczy tych szpecących centrum "kurników".

Teren zielony już w centrum jest - więc niewielkim kosztem trzeba go zagopodarować pod Park.

Nie dla kolejnej galerii handlowej !

Tak dla Parku w centrum !

Gość21.03.2015 11:15

Co to za dzieciaki? To ten rynek i amfiteatr chcą wybudować na drzewach?

Roberto21.03.2015 10:26

Golym okiem widać ,ze grupka ludzi probuje zabłysnąć ,byle blokować wszytsko co się pojawi w Jastrzebiu. Ich argumenty typu rynek w centrum ,amfiteatr wykluczają lesistość tego terenu . Albo buduje się i zmienia te otoczenie ,albo zostawiamy ta dżungle w centrum .

ŻAL PE EL!20.03.2015 14:50

Najpierw mówią że tam są chronione ptaki i inne zwierzęta a potem że chcą jednak tam coś wybudować? Niech sie w końcu zdecydują czy chcą wycinki lasu pod rynek czy nie...

bolo20.03.2015 14:42

Ale jak rynek ? Przecież tam "występują chronione rośliny , ptaki i płazy " W końcu się ktoś znalazł kto chce zainwestować w ten dziki teren , ale w tym mieście idioci sami się sieją , jak drzewa na tym obszarze.

Pokaż wszystkie opinie (55)