Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
19 marca 2015

Podsumowanie na 100 dni nowej prezydent

Podsumowanie na 100 dni nowej prezydent
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niedawno minęło 100 dni odkąd Anna Hetman objęła urząd prezydenta miasta. W związku z tym odbyła się konferencja prasowa podsumowujące ten okres.

162 zarządzenia, 11 postępowań przetargowych, 13 inwestycji, 3 remonty, 24 narady prezydenckie, 12 narad z wnioskami, 6 narad komunalnych, 100 osób w ramach comiesięcznego przyjmowania stron oraz rozmowy z inwestorami. Tak wyglądało pierwsze 100 dni Anny Hetman na stanowisku prezydenta miasta.

Prezydent miasta podsumowała ten czas mówiąc o tym co udało się zrobić. Są to m.in. zmiany organizacyjne w UM (zmiany wydziałów i powstanie nowych, zatrudnienie doradców i asystentki), zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich, obniżenie wynagrodzenia rad nadzorczym i prezesom (łącznie 229 tys. zł oszczędności) oraz liczne spotkania i konsultacje z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.

- Wydziały pracują już normalnie w nowym składzie. Jeszcze obserwuję jak wygląda w nich praca by zmaksymalizować efektywność - mówiła prezydent miasta.

Anna Hetman mówiła również o problemach jakie napotkała na początku objęcia urzędu prezydenta. Była to m.in. konieczność zwrotu 85 mln zł za podatek od wyrobisk górniczych, 17 dni strajku w JSW czy przegrany przetarg przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej i kłopoty Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Miasto teraz pracuje w dużej mierze nad pozyskaniem środków unijnych na inwestycje, m.in. Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego. Pod koniec marca ma powstać również internetowa platforma konsultacyjna z mieszkańcami, gdzie każdy będzie mógł podsunąć pomysł na inwestycje, remonty czy wydarzenia i imprezy, a także śledzić postępy realizowanych prac.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto w oku "Wielkiego Brata" Miasto w oku "Wielkiego Brata"

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
seba23.03.2015 19:43

Pani prezydent mineło 100 dni - dośc okrągłych słowek i pustych obietnic !
Niech Pani zacznie wreszcie działać konkretnie !

Czy to prawda, że obiecywana darmowa komunikacja ma sie ograniczyć do kilku autobusów podwożących klientów do nowej galerii miasta która ma powstać w centrum (przy okazji wytną 1 tys drzew) ???

do MS22.03.2015 12:49

Widać brak podstaw wiedzy ekonomiczno-biznesowej,sytuacja którą opisujesz
jest pozytywna w sensie ekonomicznym i miasto tak powinno działać.

TOM22.03.2015 11:43

Te liczby to codzienność i nie powalają bynajmniej. Przecież za coś pieniążki się bierze!!!

MS-szeroka22.03.2015 9:39

Pani Prezydent mówi, że miasto jest zadłużone, to dlaczego trwoni publiczne pieniądze i buduje dodatkową drogę do prywatnej spółki z o.o. A może spłaca "dług" poparcia, zaciągnięty od SLD przy wyborach.

Popieram mieszkańców22.03.2015 8:24

Zwolnić większość urzędników a nie likwidować szkół i etatów
nauczycieli, edukacja czy biurokracja?

Popieram mieszkańców21.03.2015 9:19

Po co miastu Jastrzębie-Zdrój tak wielka administracja,
zwolnić połowę urzędników i już jest możliwość
obniżenia podatków miejskich dla obywateli miasta.

Gość21.03.2015 2:25

do Alojza nadajesz na PO a PiS zalatwil Gornikow bo prezes Zagorowski byl z PiS i byl niewygodny to trzeba usunas i morzna podzienkowac solidarnosci BO to ich woly

Pokaż wszystkie opinie (15)