Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
19 marca 2015

Groził, że zarazi kilkuletnią dziewczynkę HIV-em

Groził, że zarazi kilkuletnią dziewczynkę HIV-em
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

69-latek z Jastrzębia-Zdroju może spędzić w więzieniu 10 lat. Próbował wyłudzić pieniądze grożąc matce, że zarazi jej kilkuletnią córeczkę wirusem HIV.

Mieszkanka naszego miasta zaczęła we wrześniu 2014 roku dostawać anonimowe listy, w którym autor żądał przekazania 2,5 tysiąca euro pod groźbą zarażania wirusem HIV córki pokrzywdzonej. Policjantom udało się ustalić tożsamość mężczyzny.

- Okazał się nim mieszkający w sąsiedztwie kobiety 69-latek. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że chciał w ten sposób odegrać się na pokrzywdzonej, która źle jego zdaniem przetłumaczyła z obcego języka dokumenty, gwarantujące mu przyznanie świadczeń - informuje policja.

69-letni jastrzębianin został objęty policyjnym dozorem i otrzymał zakaz kontaktowania się z kobietą i jej rodziną. Za popełnione przestępstwo grozi mu 10 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość22.03.2015 22:51

Stary cap powinien trafić za kratki i jego zarażić wirusem HIV. Co dziecko mu winne. Sumienie powinno go gryż do końca życia. Taki chyba nie ma swoich dzieci i wnucząt albo ich nie kocha skoro straszył dziecko. Jeśli ma wnuki to powinni się go wyrzec.

ramol20.03.2015 21:49

nie wiemy, czy te dokuemnty były dobrze czy źle przetłumaczone - to jest tu istotne. Jesli źle, to stracił może kilkanaście tys. złotych. Jeśli dobrze, a prawda się nie spodobała, to ... szkoda gadać.

Obiektyw19.03.2015 15:43

Nikt dziadka nie ruszy i nie za taki numer.

znawca_tematu19.03.2015 12:11

No to teraz zarażą HIV'em. Dogłębnie.