Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 marca 2015

JSW nie będzie korzystała z rządowego programu

JSW nie będzie korzystała z rządowego programu
fot. msp.gov.pl

Nie ma potrzeby by Jastrzębska Spółka Węglowa korzystała z rządowego programu naprawczego dla górnictwa - tak mówił minister skarbu Włodzimierz Karpiński. JSW wprowadza teraz swój program naprawczy uzgodniony ze stroną społeczną.

Minister skarbu cieszy się, że zarząd JSW i strona społeczna porozumiały się. Jak mówił, zawarcie porozumienia wynikło ze wspólnej troski o firmę. Program naprawczy dla spółki z Jastrzębia ma przynieść oszczędności w granicach 400 milionów złotych.

Rozwiązanie sprawy między Jastrzębska Spółką Węglową i związkami zawodowymi jest powodem dla którego JSW nie skorzysta z programu naprawczego stworzonego przez rząd.

- Parametry, które są zapisane w programie naprawczym (w planie JSW - przyp. red), stabilizują sytuację spółki w najbliższym okresie. Więc nie widzimy tutaj takich potrzeb - mówił Włodzimierz Karpiński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
a26.03.2015 9:15

Minister, żeby oceniać sytuacje spółki, to trzeba tu być i znac się na górnictwie z perspektywy Warszawy i raportów GUS nie można oceniać kondycji firmy, Zagórowski chyba wczoraj w wywiadzie TVP oceniał, że to wszystko za mało, kopalnia to nie doraźnie działania, to musi być perspektywa najmniej pięciu lat, tylko kto to ma zrobić?