Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 marca 2015

JSW opuszcza WIG20. "Poniżej granicy rentowności"

JSW opuszcza WIG20. "Poniżej granicy rentowności"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa, Lotos i Kernel opuściły indeks giełdowy WIG20, zrzeszający najważniejsze spółki. Wszystko przez finansową sytuację JSW i wiadomość o stracie prawie 666 mln zł za poprzedni rok.

Jak informuje portal money.pl, ceny węgla sprowadziły działalność spółki poniżej granicy rentowności. Na spadek notowań wpłynęły też strajki i turbulencje w notowaniach akcji (spadek aż o 57%). To wszystko spowodowały utratę zaufania i wartości Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podobną sytuację ma spółka Lotos, która zanotował w poprzednim roku spadek wartości akcji o 25%. 

Na miejsce JSW, Lotosu i Kernela weszły takie spółki jak Energa, Enea oraz Cyfrowy Polsat. To również efekt corocznej rewizji indeksów, która ma m.in. na celu "wyeliminowanie czynników ryzyka". 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Pracownik28.03.2015 18:46

Dziękujemy wam związkowcy. Zostaliśmy mięsem armatnim. To wyście przyczynili się bardzo znacznie to takiego upadku JSW. Może to się skończyć tragicznie dla pracowników kopalń. Dzięki determinacji politykom wspomagającym ZZ SOLIDARNOŚĆ. Czy JSW dostanie odszkodowanie od tego związku i partii politycznej kierowanej przez J. Kaczyńskiego, na którego polecenie strajk został wywołany zupełnie nieprawdziwymi zarzutami? Oczekujemy odpowiedzi. To sprawa dla nas bardzo pilna.

fgfg28.03.2015 16:37

szereda musi odejść!!!!!!!!!!

Eugeniusz27.03.2015 14:54

Okazuje się że żeby nie poroniony zakup kopalni to JSW wyszłaby na plusie

zenon27.03.2015 13:33

ryle do roboty , a związkowcy na wycieczkę

hindus27.03.2015 10:40

zabrać przywileje górnikom , obniżyć wygórowane pensje, a zyski same przyjdą

....27.03.2015 10:16

wracajac do strajkow o pietruszke. Stracila spólka, stracili gornicy, stracili udzialowcy... jedynie zwiazkowcy maja sie lepiej:) pozdro dla potrafiacych trzezwo myslec

DiabelWSI27.03.2015 9:37

Szatańskie 666 mln

Pokaż wszystkie opinie (22)