Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
30 marca 2015

Powstanie sala koncertowa w Jastrzębiu?

Powstanie sala koncertowa w Jastrzębiu?
fot. facebook.com/FilharmoniaNarodowaWarszawa

W naszym mieście może powstać sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia. Są już daleko posunięte plany, choć całość nie została jeszcze sfinalizowana.

Docelowo sala koncertowa wraz z pomieszczeniami użytkowymi zajmowałaby powierzchnię prawie 1500 metrów kwadratowych. Miałaby powstać w Zdroju, przy szkole muzycznej. Koszt budowy to 9,5 miliona złotych, a pieniądze pochodzić będą ze środków Unii Europejskiej. W kosztach zawiera się również zakup instrumentów muzycznych.

W sprawę budowy sali koncertowej mocno zaangażował się Stanisław Śmietana, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju. W końcu plany mogą się zrealizować. Prace najprawdopodobniej rozpoczną się w 2016 roku, ale najpierw musi zostać utworzony projekt architektoniczny sali, który ma powstać do końca tego roku.

- Miasto wspiera tę inicjatywę, ponieważ sala ma być wykorzystywana nie tylko przez szkołę, stąd nasze zaangażowanie i udział w spotkaniach - informuje urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Ruszyła budowa sali koncertowej Ruszyła budowa sali koncertowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
do oi01.04.2015 22:40

Nie pisz podszywaczu "naszym mieście" , jak nie mieszkasz w Jastrzębiu!!!

oi01.04.2015 0:29

Nie ma kultury.Kultura w naszym mieście ogranicza się do picia piwa w knajpach gdzie nie ma nadziei ,nie ma również miłości a jeżeli już ktoś powie słowo kocham to zapewniam Was że ma na myśli numerek,numerek w krzaczkach :)

do pianista31.03.2015 18:32

Kolego nie unoś się tak, bo te negatywne, zawistne wpisy, to nie ludzie z Jastrzębia. W brew wszelkim opiniom w Jastrzebiu mieszka najwięcej ludzi z wyższym wykształceniem, w przeliczeniu na mieszkańca, w całym regionie. Najwięcej zawsze do powiedzenia na temat Jastrzębia mają zawistni "sąsiedzi" , podający się za niezadowolonych jastrzębian. MOJA DUMA WZRASTA, KIEDY MÓWIĘ, ŻE JESTEM Z TEGO MIASTA.

pianista 31.03.2015 14:46

A ja uważam, że takie coś to podstawa i już dawno powinno powstać. Nie podoba Wam się ten pomysł, bo za grosz w Was kultury i obycia, takimi Was zrobiło Jastrzębie. Chcielibyście tylko tandetne dyskoteki, bary i stadiony, żeby się tłuc. Bronicie się przed kulturą, bo po prostu jej nie znacie, nie jesteście obyci. Okej, nikt nie musi lubić opery, klasyki, czy w ogóle szeroko pojętej muzyki poważnej. A szkoda, bo jest ona piękna, wystarczy się tylko na to otworzyć. Ale to już temat na inną rozmowę, jeśli nie przepadacie (a macie takie prawo, każdy ma inny gust i to normalne), to przynajmniej nie utrudniajcie ludziom dostępu do sztuki i dalszego rozwoju przez młodych muzyków. Trochę szacunku dla innych, czy tak trudno jest tolerować fakt, że całkiem szerokie grono chciałoby mieć dostęp do takiej "rozrywki"?

NN31.03.2015 13:07

Super, świetna inicjatywa, mam nadzieję, że sala zostanie wybudowana.

po truje nas gmo31.03.2015 0:59

Po co? Jak zamkną kopalnie, miasto prawie wymrze! Megalomania stasia sięga zenitu! Zapytajcie muzyków z Jas-Mosu lub absolwentów SM....
A jak ktoś mądrze wspomniał: kino "Panorama" było super, nadawało się już na przebudowę... więc co zrobili "włodarze"? Kolejny market...

ben30.03.2015 22:26

Ciekawe jaka będzie frekwencja, skoro do kina chodzi po 10 osób

Pokaż wszystkie opinie (40)