Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
1 kwietnia 2015

Jak będzie wyglądała ulica Witczaka?

Jak będzie wyglądała ulica Witczaka?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jakiś czas temu w kilku miejscach w naszym mieście rozpoczęła się wycinka drzew przy Parku Zdrojowym. Jest to spowodowane przebudową dużej części ulicy Witczaka. Droga będzie biegła nowym śladem.

Nowa ulica Witczaka będzie przebiegać za budynkiem w którym mieści się kawiarnia Jagódka. Później ulica połączy się z istniejącą już drogą przy basenie. Nowa droga będzie miała szerokość 6 metrów. Wykonane zostaną również chodniki i oświetlenie.

Już zakończyła się wycinka drzew przy ulicy Witczaka. Wiele mieszkańców oburzyło to, że stare drzewa przy parku są wycinane. Jak jednak mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, Maria Pilarska, drzewa nie były wcale stare, ani zabytkowe. Miasto uzyskało zgodę na ich wycięcie, m.in. od wojewódzkiego konserwatora zabytków.

- Wbrew plotkom, żadne z drzew nie było kasztanem. Owszem, zdarzały się stare drzewa, ale okazało się, że ich stan jest zły - mówi Pilarska.

Drewno z wyciętych drzew zostanie sprzedane jako drzewo opałowe. Jar zostanie wyczyszczony i dopiero wtedy rozpoczną się właściwe prace nad budową drogi. Wtedy też ruch na tym odcinku może być utrudniony, a w pewnych okresach być może ulica będzie całkowicie zamknięta.

Przebudowa związana jest z planami budowy rynku. Kilka lat temu taki właśnie plan uchwaliły władze miasta. Domyślnie rynek miał zostać wybudowany na miejscu prowizorycznego parkingu przy Parku Zdrojowym - dokładnie w tym miejscu, gdzie przebiega teraz ulica Witczaka.

Remont potrwa do listopada 2016 roku. Koszt to prawie 2,4 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
E.T.04.04.2015 17:42

Czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? pierwsza część mojego postu to był sarkazm, natomiast w drugiej to była propozycja co należałoby zrobić - czyli na okres maj-wrzesień zamknąć na zawsze możliwość przejazdu pomiędzy ulicami 1 Maja-Wodzisławska, aby ul. Witczaka służyła za parking np w godz. 9.00-19.00!

Mantra03.04.2015 19:55

Tak trzymać! Robić swoje nie patrzec na wiecznie niezadowolonych.

Dr. Dick02.04.2015 23:06

Można gdzieś zobaczyć projekt który pokazują na zdjęciu?

Gość02.04.2015 20:47

E.T. Gosciu , czytanie ze zrozumieniem ! Ruch dalej bedzie w obie strony , parking też bedzie czynny do monentu budowy nowych budynków w Zdroju ! A jeżeli chodzi o Prezydenta R.... to sie gosciu od niego odp.... bo to jest bardzo konkretny facet z jajami ! Oby wiecej takich w mieście !

gościu02.04.2015 15:31

poprzednia władza to by pewnie cały ruch puścili obok hotelu dąbrówka żeby przybyło im klijętów

Gość02.04.2015 11:51

ET czy ty czytasz w ogóle co jest napisane? Przecez nie jest napisane ze całą ulica zamkną od maja do wrzesnia. Nie wiem skąd masz takie informacje.

E.T.02.04.2015 11:43

Tak, to jest bardzo dobry pomysł:) poszerzyć ulicę, zmienić pierwszeństwo na Wodzisławskiej i cały ruch puścić przez basen i Rynek! Muszę przyznać, że pomysł pana Rakoczego niestety jest mocno do du....py. Owszem wyremontować obecną Witczaka, zrobić pobocza, ale kompletnie zamknąć możliwość przejazdu pomiędzy 1 Maja, a Wodzisławską w okresie np. maj-wrzesień - niech ulica służy za parking dla Rynku, Parku i basenu.
Rynek i owszem, ale kafejki, ławki, troszkę zieleni i dobry internet.

Pokaż wszystkie opinie (21)