Jastrzębianie ze srebrem. Tychy jednak lepsze

JKH GKS Jastrzębie przegrał wyjazdowy mecz z GKS-em Tychy 4:1. Tym samym jastrzębianie stanęli na drugim stopniu podium, a ich rywale zdobyli upragnione złoto.

Jastrzębianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze, bo już po ponad minucie prowadzili 1:0. Wynik meczu otworzył Jan Steber. Pierwszy gol dla GKS-u Tychy padł w 10. minucie. Mimo, że lepiej radzili sobie podopieczni Roberta Kalabera tyszanie w pierwszej tercji strzelili jeszcze dwa gole.

Nie upłynęła minuta drugiej tercji a hokeiści z Tychów strzelili czwartą bramkę. Wtedy trener JKH wprowadził Przemysława Odrobnego za Davia Zabolotnego. Zmiana dobrze podziałała na zawodników z Jastrzębia. Od drugiej tercji zaczynali się rozkręcać, by w trzeciej dawać z siebie wszystko. O przegranej zaważył jednak brak skuteczności i dobra dyspozycja tyskiego golkipera. Jastrzębianom nie udało się strzelić już żadnego gola.

GKS Tychy wygrał czwartkowe spotkanie 4:1 i całą rywalizację 4:2. Tyszanie sięgnęli po złoto, a na szyjach hokeistów JKH GKS Jastrzębie zawisł srebrny medal. To drugi tytuł wicemistrza Polski dla klubu z Jastrzębia.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
0:1 - 01:10 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz, Mateusz Danieluk
1:1 - 09:53 - Adam Bagiński - Michał Woźnica
2:1 - 11:42 - Kacper Guzik - Bartłomiej Pociecha, Jakub Ferenc (5/4)
3:1 - 18:46 - Jarosław Rzeszutko - Kacper Guzik, Jurij Kuzin
4:1 - 20:39 - Michał Kotlorz - Maksim Kartoszkin (5/4)

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Kolusz, Kartoshkin, Kogut - Sokół, Pociecha, Vitek, Galant, Witecki - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Guzik - Wanacki, Majoch, Bagiński, Parzyszek, Woźnica.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 20:40 Odrobny) - Němeček, Rompkowski, Bordowski, Polodna, Laszkiewicz - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Danieluk - Aleksyuk, Górny, Przygodzki, Bondariev, Ł. Nalewajka - Pastryk, Kantor, Kulas, Marzec, R. Nalewajka.