Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
3 kwietnia 2015

Na Przyjaźni też wycinają drzewa. UM wyjaśnia

Na Przyjaźni też wycinają drzewa. UM wyjaśnia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W ostatnim czasie oprócz wycinki drzew przy Parku Zdrojowym, wycięte zostały drzewa na na osiedlu Przyjaźń, przy wiadukcie. Urząd Miasta wyjaśnia dlaczego.

Na osiedlu Przyjaźń drzewa zostały wycięte na wniosek Jastrzębskiej Spółki Węglowej, na której terenie się znajdowały.

- Były to topole, które znajdowały się przy skarpie kolejowej i stanowiły m.in. zagrożenie dla transportu kolejowego. Topole to drzewa, które powinno się hodować do 30 lat, potem bardzo szybko próchnieją. Te, na wycinkę których zostało wydane zezwolenie, były już wiekowe i zagrażały bezpieczeństwu - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Bronka04.04.2015 0:16

@znawca_tematu
wyjąłeś mi to z ust.

gość03.04.2015 19:17

w państwach zachodnich modne teraz są uprawy topoli, lasy tych drzew rosną tylko w jednym celu do przerobienia ich na papier toaletowy

PeTeR03.04.2015 15:49

Drzewa wycięte 2 tygodnie temu i dalej sobie leżą; odpowiednie służby mają w poważaniu mieszkańców; piękny widok na Wielkanoc

znawca_tematu03.04.2015 14:03

@hej

Wyjąłeś mi to z ust!

hej03.04.2015 13:00

Topola to taki drzewny chwast , tak uważają leśnicy i tak też jest traktowana przez nich , zabiera dużo wody , szybko rośnie ograniczając światło innym drzewom . Drewno jest bardzo niskiej jakości , nie nadaje się nawet do palenia w kominkach czy innych , produkują z niej palety , bo to najtańszy materiał . Duży minus dodatkowy to pylenie , o czym wiedzą alergicy . W naszym mieście sadzone za komuny po to by szybko zazielenić miasto .