Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
4 kwietnia 2015

Niegospodarność w JSW? Zbada to prokuratura

Niegospodarność w JSW? Zbada to prokuratura
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Śląsko-Dąbrowska "Solidarność" złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zawiadomienie obejmuje okres od 2012 do stycznia 2015 roku. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Chodzi o około 27 milionów złotych, które zarząd JSW wydał na zawarcie umów doradczych,  kontraktów menedżerskch i sponsoring klubów sportowych. Umowy miały być niekorzystne dla spółki. Związkowcy z "Solidarności" swoje zawiadomienie oparli na danych z systemu informatycznego spółki, które wyciekły w czasie ostatniego strajku. Zarząd JSW mówił wtedy o wprowadzaniu w błąd, bo podane w umowach sumy obejmowały kilka lat lub sumowały wynagrodzenia kilku osób w pojedynczej pozycji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Artur.09.04.2015 9:48

Do permu:
Nie zostali ukarani, bo mieli do tego pełne prawo, jeszcze po tych durnych łbach powinni palą przy****ć.

perku08.04.2015 13:21

Chciałbym aby "drobne niedopatrzenia finansowe" jakie dokonał zagórowski i jego klika, zbadała prokuratura z zagranicy, bo niestety prokuratura w naszym kraju jeszcze nie jest w Unii Europejskiej. Polecam film "Służby Specjalne", który w 90% jest prawdziwy. Dlaczego nie zostali ukarani milicjanci, którzy postrzelili w głowy demonstrantów przed JSW??????

kibic08.04.2015 13:04

nareszcie pan prezes jastrzębskiegowegla skończy trwonić kasę górników.Poza tym to nie jastrzębski węgiel był mistrzem polski ale IVET BORYNIA.

donżułan 08.04.2015 10:41

POlska prokuratura nie zajmuje się takim bzdurami, jak kradzież milionów, miliardów złotych. Oni wolą jeszcze ścigać tego ostatniego kibola co rzucał w ZOMO-wców śniegiem, bo to jest bardziej medialne. A poza tym rząd PO i mafijnego PSL nigdy nie pozwoli, żeby to co robił zagór, wyszło na jaw. Czy wy ludzie nie widzicie, że ten kraj jest sprzedany! Dalej głosujcie na potomków SB-ków.

Bronka07.04.2015 19:40

Niech prokuratura zbada niegospodarność MZK. Tam jest żniwo do zebrania.

tak z boku07.04.2015 13:16

Jezeli to jest prawda farmerki siatki bedą gorzko plakac bo to koniec siaty w miescie a kibice piłki z tego faktu sie b. ucieszą :)

dora07.04.2015 11:43

Niestety, ale "niezawisła" prokuratura NIC z tym nie zrobi. Jeżeli by chodziło o zwykłego obywatela, to znalazło by się na niego kilkanascie paragrafów.