Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 kwietnia 2015

Będzie więcej ścieżek rowerowych?

Będzie więcej ścieżek rowerowych?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Więcej ścieżek rowerowych i miejsca postojowe - takie plany ma jastrzębski urząd miasta. Teraz chce przeprowadzić konsultacje z rowerzystami, którzy podpowiedzą, gdzie takie ścieżki by się przydały.

Anna Hetman w swoim programie wyborczym zapowiadała utworzenie m.in. większej ilości ścieżek rowerowych. Niedługo ma zostać przeprowadzona analiza pod tym kątem, a gdy zrobi się ciepło prezydent miasta sama wyjedzie z rowerzystami w miejsca, gdzie można by stworzyć kolejne ścieżki rowerowe.

- Zechcemy się przejechać z miłośnikami dwóch kółek i zobaczyć jak i którędy miałyby prowadzić ścieżki rowerowe - mówi Anna Hetman.

Jednym z pomysłów jest utworzenie ścieżek rowerowych na śladach nieużywanych torów. Miejsce przesiadkowe miałoby się znajdować na starym dworcu kolejowym na ulicy Dworcowej. Czy to będzie możliwe uzależnione jest od pozyskania środków zewnętrznych, ponieważ miasto nie będzie stanie zrealizować tej inwestycji za swoje pieniądze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście" Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
keks05.05.2015 13:35

jeździmy gdzie chcemy, bo prawo daje nam taka możliwość, tzn tam gdzie ścieżka jest nie przejezdna (prace remontowe wodociągów), lub zagrażająca bezpieczeństwu (tj ta na cieszyńskiej z górki) można poruszać się rowerem na drodze.
Można oczywiście pokonywać te miejsca jadąc wolno na rowerach górskich, ale na rowerach szosowych nie jest to możliwe. Dlatego apelujemy o asfaltowe ścieżki, są szybsze i bezpieczniejsze.
Przy okazji pozdrawiam panów z MZK, którzy potrafią spychać z drogi rowerzystów autobusem i innych frustratów, właścicieli wszystkich dróg rzecz jasna :)

Olek08.04.2015 12:50

"Jednym z pomysłów jest utworzenie ścieżek rowerowych na śladach nieużywanych torów.". Jako rowerzysta uważam,że byłoby to najlepsze rozwiązanie.Są już miejsca w Polsce,gdzie są już takie ścieżki.

Bronka08.04.2015 12:15

Więc oto chodziło pani Ani z darmową komunikacją - rower.

Rower08.04.2015 9:19

Tylko asfaltowe ścieżki !!Na przykład w Czechach dawno już są takie.

Gość08.04.2015 8:31

Przecież rowerzyści jeżdżą gdzie chcą i jak chcą.

Alf08.04.2015 6:07

A kiedy będzie wprowadzona Komunikacja Podmiejska za darmo w Jastrzębiu Zdrój ? Żeby już była dostępna od dnia 1 stycznia 2016 roku w Piątek czekamy niecierpliwie na darmową komunikacje podmiejską w Jastrzębiu Zdrój

Gość07.04.2015 20:35

Ścieżki i kolej ze sobą nie kolidują, bo linia kolejowa ma być do Katowic a ścieżki do Karviny przez Zebrzydowice podobno

Pokaż wszystkie opinie (22)