Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
8 kwietnia 2015

JSW Koks wybuduje elektrociepłownię w Radlinie

JSW Koks wybuduje elektrociepłownię w Radlinie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW Koks i Agencja Rozwoju Przemysłu planują wspólne wybudowanie elektrociepłowni w Radlinie. Obiekt ma zostać wybudowany za 185 mln zł, a rozpocznie pracę w drugiej połowie 2017 roku.

Budowa elektrociepłowni jest jednym z planów Grupy Kapitałowej JSW. Jej założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o własne zasoby. Elektrociepłownia w Radlinie będzie miała moc 104MWt.

- Zgodnie z naszą strategią, obok restrukturyzacji, wspieramy także projekty rozwojowe i innowacyjne. Takim przedsięwzięciem jest budowa elektrociepłowni w Radlinie, która dzięki wykorzystaniu do tej pory niezagospodarowanego gazu koksowniczego, pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne - mówi Aleksandra Magaczewska, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Korzystanie z gazu koksowniczego zmniejszy koszty spółki i zapewni jej większą konkurencyjność. Elektrociepłownia zabezpieczy potrzeby Koksowni Radlin na ciepło technologiczne i energię elektryczną, a nadwyżki będą mogły być przeznaczane dla KWK “Marcel” oraz miasta Radlin. Nadwyżki energii elektrycznej będą odprowadzane do siedzi Tauron i sprzedawane odbiorcom zewnętrznym.

JSW Koks oraz ARP podpisały właśnie wspólny list intencyjny w sprawie budowy elektrociepłowni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
A08.04.2015 10:19

Dobrze byłoby zwiększyć moc EC Moszczenicy, zapotrzebowanie na energię rośnie, surowca mamy pod dostatkiem, miejsca pracy byłyby utrzymane, potencjalny inwestor miałby tańszą energię i ciepło, kasa z Unii jest, tylko brak inwestora strategicznego, szkoda że spółka ledwie dyszy.