Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 kwietnia 2015

JSW Koks wybuduje elektrociepłownię w Radlinie

JSW Koks wybuduje elektrociepłownię w Radlinie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW Koks i Agencja Rozwoju Przemysłu planują wspólne wybudowanie elektrociepłowni w Radlinie. Obiekt ma zostać wybudowany za 185 mln zł, a rozpocznie pracę w drugiej połowie 2017 roku.

Budowa elektrociepłowni jest jednym z planów Grupy Kapitałowej JSW. Jej założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o własne zasoby. Elektrociepłownia w Radlinie będzie miała moc 104MWt.

- Zgodnie z naszą strategią, obok restrukturyzacji, wspieramy także projekty rozwojowe i innowacyjne. Takim przedsięwzięciem jest budowa elektrociepłowni w Radlinie, która dzięki wykorzystaniu do tej pory niezagospodarowanego gazu koksowniczego, pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne - mówi Aleksandra Magaczewska, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Korzystanie z gazu koksowniczego zmniejszy koszty spółki i zapewni jej większą konkurencyjność. Elektrociepłownia zabezpieczy potrzeby Koksowni Radlin na ciepło technologiczne i energię elektryczną, a nadwyżki będą mogły być przeznaczane dla KWK “Marcel” oraz miasta Radlin. Nadwyżki energii elektrycznej będą odprowadzane do siedzi Tauron i sprzedawane odbiorcom zewnętrznym.

JSW Koks oraz ARP podpisały właśnie wspólny list intencyjny w sprawie budowy elektrociepłowni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
A08.04.2015 10:19

Dobrze byłoby zwiększyć moc EC Moszczenicy, zapotrzebowanie na energię rośnie, surowca mamy pod dostatkiem, miejsca pracy byłyby utrzymane, potencjalny inwestor miałby tańszą energię i ciepło, kasa z Unii jest, tylko brak inwestora strategicznego, szkoda że spółka ledwie dyszy.