Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 kwietnia 2015

Zarekwirowali nielegalny tytoń i alkohol

Zarekwirowali nielegalny tytoń i alkohol
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

330 paczek papierosów, ponad 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 400 litrów nielegalnego alkoholu - tyle lewego towaru zatrzymali jastrzębscy policjanci.

Kryminalni od dłuższego czasu obserwowali jastrzębianina, który w przeszłości handlował już nielegalnymi towarami. Pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali do kontroli jego samochód, w którym zaleziono 15 butelek nielegalnego spirytusu oraz 40 paczek papierosów. Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów wpadł 43-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego zaopatrywał się jastrzębianin.

- Podczas przeszukania jego posesji, stróże prawa odkryli w przybudówce blisko 300 paczek papierosów, przeszło 100 kilogramów krajanki tytoniowej i ponad 400 litrów nielegalnego alkoholu - informuje policja.

Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego to pond 100 tys. zł.

Towar został zabezpieczony, a 43-latek trafił do komendy. Obu mężczyznom grożą kary 3-letniego więzienia oraz dotkliwe kary finansowe. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość09.04.2015 23:40

Z czego ten spirol, że w butelkach po occie? Ble...