Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
15 kwietnia 2015

Grupa JSW będzie w przyszłości samowystarczalna

Grupa JSW będzie w przyszłości samowystarczalna
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prezes spółki JSW Koks, Edward Szlęk, zapewnił, że Grupa JSW w przyszłości będzie samowystarczalna energetycznie. Szykuje się budowa nowej elektrociepłowni oraz inwestycje w koksowni Victoria.

Grupa JSW może produkować energię z gazu koksowniczego. W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej już wykorzystuje się metan do produkcji energii. W planach jest budowa bloku o mocy 30 MWe w koksowni Radlin oraz bloku o mocy 15MWe w koksowni Victoria.

- Za kilka lat JSW ma szansę na pełną samowystarczalność energetyczną. Grupa powinna posiadać nadwyżki energii, które będzie mogła sprzedawać do odbiorców zewnętrznych - mówi Edward Szlęk w rozmowie z portalem wnp.pl.

Przypomnijmy, że na poczatku kwietnia JSW Koks oraz Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała list intencyjny w sprawie budowy elektrociepłowni w Radlinie. Obiekt miałby powstać za 185 mln zł i ruszyć w drugiej połowie 2017 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
menel15.04.2015 14:54

za parę lat już nie będzie grupy JSW :)
może zostanie spółka energetyczna :)