Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 kwietnia 2015

Będą skargi w sprawie policjantów, którzy strzelali

Będą skargi w sprawie policjantów, którzy strzelali
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębskie Prawo i Sprawiedliwość podczas konferencji prasowej poinformowało, że poszkodowani górnicy podczas ostatniego strajku pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej będę składać skargi na policjantów. Jedna z nich została już złożona.

Po zamieszkach pod siedzibą JSW do PiS zwrócili się poszkodowani. W tym chyba najbardziej poszkodowany - Pan Marcin, który dostał od policjantów kulą z broni gładkolufowej w głowę. Doznał także m.in. złamania kości ciemieniowej, krwiaka, obrzęk mózgu oraz złamanie nogi. Łącznie o pomoc zgłosiło się ośmiu poszkodowanych. Skarg do Komendanta Stołecznego Policji w Warszawie na działania policji będzie jeszcze najprawdopodobniej 4 lub 5.

- Jeśli policja chciała przepędzić tłum, nie powinna wyrządzać takich szkód. Liczymy na to, że pomoc, którą zorganizowaliśmy dla górników, pomoże w tym, że ze sprawiedliwości stanie się zadość - mówił Szymon Klimczak.

Przypomnijmy, że wciąż toczy się postępowanie prokuratury, która bada sprawę użycia broni przez policjantów w dniu 3 i 9 lutego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Górnik28.10.2016 19:42

O wy PiSowskie menele! Matusiakowi można zarzucić sprowadzenie tych, którzy atakowali policjantów i budynek. Atak na policjantów na służbie jest bardzo poważnym przestępstwem. Bandyci, którzy atakowali i zostali poszkodowani mogą być oskarżeni o stwarzanie szczególnego zagrożenia dla osób znajdujących się w pobliżu, to jest przymuszonych do strajku górników. Matusiak też brał udział w organizacji strajku i podjudzaniu do ataków. Policjanci byli wyposażeni w kamery i mogą udowodnić kto atakował. Do tej pory nikt z bandytów ani z związkowców z "solidarności" nie został ukarany. To jest prawo PiS-owskie. Bandyci mieli obiecane, że nikt ich nie będzie ścigał. Tylko zarobią.

ja22.04.2015 4:46

a to całe zamieszanie o co? że policja robi co do nich należy? w Polsce bandyta jest chroniony, jak złodziej się wkradnie do twojego domu, to przypadkiem się nie broń tylko mu oddaj to po co przyszedł, jak go zranisz to pójdziesz siedzieć, bo on cie oskarży o napaść. Policja jest od tego aby robić porządek! ci poszkodowani powinni oskarżyć nie policję tylko organizatorów tego zamieszania za dopuszczenie do takiej zadymy ........ szanowni panowie związkowcy i PISowcy!!!

Kamil19.04.2015 13:36

Jak można karać policjanta za to, że interweniował podczas gdy spokojni górnicy jedynie rzucali śrubami i kostkami. Jak my robimy coś to dobrze, ale jak robią nam to już źle! To potwierdza jakimi dziećmi są ci cali górnicy..

tamcio19.04.2015 9:43

Jezeli choć jeden zomo-wiec który strzelał górnikom w głowę, zostanie ukarany, to wracam z emigracji do kraju. Wiem, że w POlsce , to niemożliwe, aby POlicjant został za cokolwiek ukarany. Pozdro trzymajcie się w tym totalitaryźmie.

Górnik czynny zawodowo18.04.2015 23:33

Ja zaskarżę Matusiaka. Wykonuje polecenie swego pryncypała celowo bez angażowania swego rozumu. W dodatku wprowadza celowo bałagan i zamieszanie. Policja powinna oskarżyć tego cwaniaka o celowe wprowadzanie błąd a górnicy powinni go oskarżyć o ogromnie straty jakie mają prze niego. To, między innymi Matusiak był szarą eminencja wspomagając zwiąkowców, zwłaszcza ZZ Solidarność w podsycaniu strajku. Ten gostek powinien zostać pogoniony przez wyborców. Zawodowych cwaniaków zarabiający ogromny szmal i działający przeciw nam nie potrzeba nigdzie. Tylko Kaczyńskiemu.

ss18.04.2015 20:33

czytając te komentarze śmiało można stwierdzić ze połowa tych ludzi to banda prostaków,pozdrawiam!

Artur.17.04.2015 18:06

Proponuje iść pod siedzibę PiSiorów i zrobić taką samą rozpierduchę. Ciekawe czy populista Matusiak nie zadzwoni po Policję.

Pokaż wszystkie opinie (25)