Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 kwietnia 2015

Potrącił rowerzystę, bo go nie zauważył

Potrącił rowerzystę, bo go nie zauważył
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W środę na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia. 55-latek potrącił 14-letniego rowerzystę. Tłumaczył, że go nie zauważył na drodze.

Jadący w kierunku Alei Piłsudskiego kierowca samochodu marki Kia, 55-latek, nie zauważył rowerzysty zjeżdżającego z oznakowanego przejścia dla pieszych. W wyniku zderzenia 14-latek doznał obrażeń głowy oraz nogi. Trafił do pobliskiego szpitala.

- Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym, kierowcy osobówki zatrzymano prawo jazdy - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Prawkoo18.04.2015 23:26

Policjanci, jak im się to często zdarza z powodu niedouczenia popelnili kolejny błąd w ocenie sytuacji. Kiedy się to douczą prawa i myślenia?

mmmm18.04.2015 10:10

Tu Polska - dla świętych krów czyt. rowerzystów istnieje coś takiego jak droga rowerowa. Znasz takie pojęcie? :)

Gość17.04.2015 12:39

TuPolska, chyba jeszcze nie spotkałeś idioty na rowerze? Kiedyś tuż przed samochodem przewrócił mi się taki mądry, który jechał ulicą, ale postanowi.ł wskoczyć na chodni. Wysokość krawężnika przekroczyła jego możliwości. Gdybym jechał nieco szybciej lub byłoby mokro też mogłem go mieć na sumieniu.

Gość17.04.2015 7:29

Rowerzysta nie miał prawa przejeżdżać na tym przejściu, zgodnie ze znakiem powinien przeprowadzić rower. Proponujemy więc mandat karny w wysokości 100 zł. Oczywiście mandatu nie będzie, bo rowerzyści to święte krowy.

Gość16.04.2015 21:19

nic nie piszą o żadnych światełkach. Jak ktoś nie potrafi dostrzec pojazdu (dziecka, samochodu, pieska, dziury, znaku poziomego, etc), to nie powinien mieć możliwości poruszania się pojazdem na drodze. Proste...

Tu Polska16.04.2015 19:29

Tumacyenie: " nie zauważyłem rowerzysty..."Ciekawe, czy kierowca zauważył, że jest na drodze? Powinni go aresztować na 3 miesiące.

Prawdziwy Demokrata16.04.2015 17:40

Jeśli faktycznie zabrano prawo jazdy to wg mnie nie ku temu podstawy. Po pierwsze to jest przejście dla pieszych nie ma oznakowania przejazdu dla rowerzysty. Następnie widać po zdjęciu ślady uszkodzenia auta po prawej stronie słupka i skrajnej strony przedniej szyby. W związku z tym sądzę, że rowerzysta prawdopodobnie sam naraził się na niebezpieczeństwo ponieważ powinien zejść z roweru i zachować się jak przechodzień a tak wtargnął na jadący samochód. To przejście dla pieszych posiada w swojej osi chodnik z górki jadąc od ronda. Nadużyciem jest w tej sytuacji zabranie prawa jazdy kierowcy auta

Pokaż wszystkie opinie (12)