Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
17 kwietnia 2015

Potrącił pieszą. Nie zachował ostrożności

Potrącił pieszą. Nie zachował ostrożności
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

21-letni kierowca potrącił w czwartek 51-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego. Kobieta przechodziła przez oznakowane pasy, ale kierowca chciał wyminąć pojazd i nie zauważył pieszej.

Zdarzenie miało miejsce 16 kwietnia przed południem na Alei Jana Pawła II. Z ustaleń policji wynika, że 21-letni kierowca audi, ominął pojazd, który zatrzymał się by umożliwić pieszej przejście przez pasy.

- Nieprawidłowe zachowanie na drodze skutkowało potrąceniem, w wyniku którego kobieta doznała urazu głowy i trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do kierowca 20.04.2015 20:37

Świetny pomysł. Ma kilka takich nagrań i to zrobię.

Kierowca 20.04.2015 12:46

Młodzi są szczególnie niebezpieczni. Codziennie spotykam na drodze młodych kierowców wyprzedzających na podwójnych liniach ciągłych samochody, które jadą z maksymalną dozwoliną szybkością. Zwrócenie im uwagi wywołuje przekleństwa i groźby tych niepoczytalnych lub wyraz ogromnego zdziwienia na twarzy. Za jedno takie wykroczenie powinno się odsyłać takiego osobnika na ponowny kurs prawa jazdy. A jeśli to powtórzy się jeszcze raz, zawieszenie prawa do prowadzenia pojazdów na kilka lat. Apeluję do przekazywania policji nagrań z rejestratorów jazdy z takich przewinień. Musi być data, godzina numery rejestracyjne i cały wyczyn. Na tej podstawie policja rozpoczyna wyjaśnienia i kieruje spraqwę do sądu. Kilka tygodni po tym właściel pojazdu dostaje wezwanie do sądu lub skazany jest zaocznie.

hp119.04.2015 0:57

Głupoty gadacie o młodych kierowcach. W każdej grupie wiekowej znajdziesz nie odpowiedzialnych kierowców. Ja mam 24 lata, prawo jazdy od kilku lat i jestem kierowcą. Pracuję jako kierowca i bardzo dużo jeżdżę. Nie spowodowałem żadnego wypadku i mam nadzieję, że tak pozostanie, myślę za kierownicą i wiek tutaj nie ma nic do rzeczy.

mmmm18.04.2015 10:13

Bywa tak niestety mądrale, że pieszy MUSI się wcisnąć na pasy bo inaczej żaden hanys się nie zatrzyma. Każdy z was czasami jest pieszym ;) A co do młodych kierowców - raczej przetrząsnęłabym te szkółki pseudo nauki jazdy ;)

OnlyAudi17.04.2015 13:38

Biedny tytanik :(

Gość17.04.2015 12:21

Młodzi kierowcy powinni co roku przechodzić badania psychologiczne. Kandydaci na kierowców powinni też mieć testy na inteligencję. IQ 100 powinno być jednak wymagane.

a17.04.2015 9:11

czyli, że SWD przechodziła przez pasy? wszystko jasne