Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 kwietnia 2015

JSW ma nowego prezesa. Został nim Edward Szlęk

JSW ma nowego prezesa. Został nim Edward Szlęk
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Edward Szlęk będzie nowym prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dotychczasowy prezes JSW Koks. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki. Nowy prezes obejmie stanowisko z dniem 27 kwietnia.

Pan Edward Szlęk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od początku pracy zawodowej uczestniczył zarządzaniu firmami z branży stalowej, chemicznej i koksowniczej. Od 1990 roku zajmował się zarządzaniem, rozwojem i restrukturyzacją firm o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Przeprowadził skuteczną restrukturyzację takich firm, jak Huta “Zawiercie” S.A., Stalexport S.A., Zakłady Chemiczne “Alwernia” S.A. Wszystkie te firmy działały w ramach grup kapitałowych obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A..

Od 2007 roku zarządzał największą spółką przetwórczą JSW S.A. - Koksownią Przyjaźń. W ostatnich dwóch latach zajmował się integracją Koksowni Przyjaźń i Kombinatu Koksochemicznego “Zabrze”, doprowadzając do utworzenia spółki JSW KOKS S.A., która zarządza czterema zakładami koksowniczymi i przetwarza ponad 5 mln ton węgla rocznie, skutecznie konkurując na europejskim i światowym rynku koksu. Doprowadził w ten sposób do finału proces tworzenia w ramach JSW, grupy węglowo-koksowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość21.04.2015 20:27

zgadnijcie z jakiej partii pan Sz. startował 4 lata temu na prezydenta?

ryl21.04.2015 15:12

Kiedy strajkujema??

Luckylock21.04.2015 14:19

Pora dokręcić śrubę szeredowcom i innej maści związkowiczom !

Mieszkaniec21.04.2015 7:21

Podoba mi się to 'Przeprowadził skuteczną restrukturyzację takich firm, jak...' i na pewno będzie chciał do tej listy dopisać JSW. Związki już planują jak sprzedać górników za nietykalność.

znawca_tematu21.04.2015 2:08

Czy pan Szereda, stary komuch, szykuje już swoje bataliony?

Oi20.04.2015 22:28

Edek z krainy kredek :O

Bracia Górnicy20.04.2015 21:52

Będziemy się modlić.

Pokaż wszystkie opinie (12)