Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 kwietnia 2015

Francuzi i Czesi odwiedzili nasze miasto

Francuzi i Czesi odwiedzili nasze miasto
fot. Anna Świderska / UM Jastrzębie

Od 19 kwietnia do naszego miasta przyjechali uczniowie z partnerskiego miasta Tourcoing. To kolejna wizyta w ramach wymiany polsko-czesko-francuskiej.

Uczniowie z francuskiego liceum Sacré-Cœur gościli w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju od 19 do 22 kwietnia. Delegacja z Francji i Czech odwiedziła również jastrzębski urząd miasta.

- Bardzo się cieszę, że mogę powitać Was w naszym mieście. Mam nadzieję, że nasze miasto przypadnie Wam do gustu, że nawiążecie tu nowe przyjaźnie i zabierzecie ze sobą do Francji miłe wspomnienia. Mam nadzieję, że i ja będę mogła Was wkrótce odwiedzić. Wizyta we Francji zawsze była moim wielkim marzeniem. No i będę mogła przy okazji przypomnieć sobie język, bo przez te wszystkie lata wiele już zapomniałam - zwróciła się do uczniów pani prezydent.

W środę wyjechali do naszych sąsiadów, Czechów. Tam pozostaną do 27 kwietnia. Zwiedzą Pragę oraz partnerską Karwinę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ciała górników z Karwiny czekają na wydostanie Ciała górników z Karwiny czekają na wydostanie

Tragedia w Karwinie: Czy naruszono przepisy BHP? Tragedia w Karwinie: Czy naruszono przepisy BHP?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!