Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 kwietnia 2015

Francuzi i Czesi odwiedzili nasze miasto

Francuzi i Czesi odwiedzili nasze miasto
fot. Anna Świderska / UM Jastrzębie

Od 19 kwietnia do naszego miasta przyjechali uczniowie z partnerskiego miasta Tourcoing. To kolejna wizyta w ramach wymiany polsko-czesko-francuskiej.

Uczniowie z francuskiego liceum Sacré-Cœur gościli w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju od 19 do 22 kwietnia. Delegacja z Francji i Czech odwiedziła również jastrzębski urząd miasta.

- Bardzo się cieszę, że mogę powitać Was w naszym mieście. Mam nadzieję, że nasze miasto przypadnie Wam do gustu, że nawiążecie tu nowe przyjaźnie i zabierzecie ze sobą do Francji miłe wspomnienia. Mam nadzieję, że i ja będę mogła Was wkrótce odwiedzić. Wizyta we Francji zawsze była moim wielkim marzeniem. No i będę mogła przy okazji przypomnieć sobie język, bo przez te wszystkie lata wiele już zapomniałam - zwróciła się do uczniów pani prezydent.

W środę wyjechali do naszych sąsiadów, Czechów. Tam pozostaną do 27 kwietnia. Zwiedzą Pragę oraz partnerską Karwinę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej

Autobusem do Ostrawy? Sprawa powróciła na wrześniowej sesji Autobusem do Ostrawy? Sprawa powróciła na wrześniowej sesji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!