Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 kwietnia 2015

Powstaną dwa nowe boiska i minisiłownia

Powstaną dwa nowe boiska i minisiłownia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Boisko wielofunkcyjne powstanie przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Komuny Paryskiej. Drugie wraz z minisiłownią powstanie na osiedlu Bogoczowiec. Przedsięwzięcia zostaną dofinansowane ze środków zewnętrznych.

Pierwszy obiekt sportowy powstanie przy budynku szkoły podstawowej. Znajdzie się tam boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki o powierzchni poliuretanowej. Będzie też skocznia do skoku w dal oraz elementy infrastruktury (drogi, piłkochwyty, oświetlenie). Właśnie rozpoczął się przetarg mający na celu wyłonić firmę, która zajmie się budową boiska.

Miasto przeznaczy na budowę obiektu 2,3 mln zł, z czego prawie 800 tys. zł może zostać dofinansowane z programu Ministerstwa Sportu (dokładna wysokość dofinansowania uzależniona będzie od kwoty wyłonionej w przetargu).

Drugim boiskiem, które może otrzymać dofinansowanie będzie to znajdujące się na osiedlu Bogoczowiec. Oprócz boiska do piłki nożnej (ze sztucznej trawy), wybudowana zostanie siłownia na świeżym powietrzu.

Kosztorys inwestorski zadania wynosi 1,4 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, lecz projekt boiska znalazł się na liście rezerwowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu? Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
ONA25.04.2015 7:30

żal mi tych, co tylko swoja ulicę znają w mieście....ubodzy ci mieszkańcy w wiedzę ......i jeszcze jakby chełpili się tym

gość23.04.2015 17:53

a kiedy obiecane przeniesienie stadionu miejskiego do zdroju ?

przodowy ściany c423.04.2015 16:28

pizza wam dowożą za darmo czy trzaba płocić za dowóz na ten bogaczowiec

przodowy ściany c423.04.2015 16:26

haha najpeikniejsze osiedle w Jastrzebiu, a nikt nie wie kaj to leży. skoncz mi tu bajki pisoć

Leo23.04.2015 8:27

Kiedy powstanie jakiś obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia na osiedlu 6. Wstyd, żeby na tak dużym osiedlu młodzież nie miała gdzie uprawiać sportu!!!

pasażer 5723.04.2015 7:00

do przodowego ; Bogoczowiec to najpiękniejsze osiedle w Jastrzębiu nie wiesz gdzie jest ,wcale ci się nie dziwię ukryte jest wśród zieleni tak ,że go nie widać.

przodowy ściany c422.04.2015 18:29

co to jest bogoczowiec ? kaj to leży

Pokaż wszystkie opinie (12)