Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
29 kwietnia 2015

Prezes JSW: "To jest być albo nie być"

Prezes JSW: "To jest być albo nie być"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zmniejszenie zatrudnienia, większa wydajność i większa produkcja węgla koksowego - takie są plany nowego prezesa JSW, Edwarda Szlęka. W środę na pierwszej konferencji prasowej jako prezes opowiadał o swoich planach.

Nowy prezes chce zmniejszyć liczbę pracowników, dlatego liczy na pracowników z uprawnieniami emerytalnymi, którzy odejdą sami. A jest ich około 1500 rocznie. Jastrzębska Spółka Węglowa chce ogólnie zmniejszać zatrudnienie o 1000 osób na rok. To przełoży się na niemałe oszczędności.

- Nie będziemy prowadzić akcji redukcji zatrudnienia w sposób antyspołeczny. Chcemy nie przyjmować nowych pracowników, będziemy zatrudniać tylko na niezbędne stanowiska technologiczne - mówił Edward Szlęk.

To nie oznacza, że kopalnie nie będą przyjmować nowych pracowników. Zatrudnienie znajdą osoby wykwalifikowane, które będą niezbędne przy wydobywaniu węgla. Tym samym nie pojawią nowe miejsca pracy w administracji czy w służbach serwisowych.

JSW planuje również szukać redukcję kosztów w wielu innych obszarach. Kolejnym ważnym punktem planu ratowania JSW jest zwiększenie wydobycia węgla koksowego. Celem jest poprawa wydajności i zmniejszenie kosztów wydobycia węgla do 80 dolarów za tonę. To ma się udać w przeciągu dwóch lat.

- Nie mamy zamiaru inwestować i rozwijać węgla energetycznego. W Polsce przewidywana jest duża nadprodukcja, co już jest faktem. Chcemy się zdecydowanie skupić na węglu koksowym - mówił nowy prezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość18.05.2015 17:32

A kiedy ograniczy się liczbę związków i dziesiątki ich dołowych etatów którym się wszystko należy ( węgiel, flapsy itd. ) a którzy dbają tylko o swe tłuste tyłki a interes górników, ich rodzin i sport w mieście mają głęboko w d.... . Jak rozwalają kluby sportowe tak rozwalą całą Spółkę

Jola+Antek04.05.2015 14:00

Panie Prezesie Co z nierobami co siedzą na górze a mają szychty dołowe Teraz się mówi nie jadę na dół Ale jadę po bona.
Kiedy dołowcy będę na dole a na powierzchni będzie pracowała tylko administracja która podobno jest niepotrzebna

Anty sklepikarz02.05.2015 0:07

Do wszystkich ****** co nalatują na ryli:
Tylko dzięki rylom te wasze zas..........ne sklepiki istnieją!
Bracia górnicy apeluję do WAS : nie kupujecie nic u tych zazdrośników w Jastrzębiu przez miesiąc! Jedźcie do innych miast. Niech tym zawistnym sklepikarzom prywaciarzom skarbówka zamknie te geszefty. W tedy zobaczą kto im daje pracę. Nie czarujmy się ale bez górniczych wypłat, barbórek i flapsów już możecie zamykać swoje kioski ,brać chomonta na kark i zapier...niczać na roli w napierstkowie podgórnym skąd przyszliście.

Gość 01.05.2015 15:10

A to wszystko dzięki kochanym związkom

SS30.04.2015 23:28

Ludzie z prawami emerytalnymi, sami odejdą, jak się ich w ramach pracy oddeleguje na inne kopalnie spółki.

Gość30.04.2015 23:10

kazdy rozgarniety czlowiek wie ze ten pan MA DOPROWADZIC SPOLKE DO UPADLOSCI I SPRZEDAC OBCEMU KAPITALOWI ktory bedzie na niej zarabial grube pieniadze!!!

Pokaż wszystkie opinie (27)