Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
29 kwietnia 2015

Prezes JSW: "To jest być albo nie być"

Prezes JSW: "To jest być albo nie być"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zmniejszenie zatrudnienia, większa wydajność i większa produkcja węgla koksowego - takie są plany nowego prezesa JSW, Edwarda Szlęka. W środę na pierwszej konferencji prasowej jako prezes opowiadał o swoich planach.

Nowy prezes chce zmniejszyć liczbę pracowników, dlatego liczy na pracowników z uprawnieniami emerytalnymi, którzy odejdą sami. A jest ich około 1500 rocznie. Jastrzębska Spółka Węglowa chce ogólnie zmniejszać zatrudnienie o 1000 osób na rok. To przełoży się na niemałe oszczędności.

- Nie będziemy prowadzić akcji redukcji zatrudnienia w sposób antyspołeczny. Chcemy nie przyjmować nowych pracowników, będziemy zatrudniać tylko na niezbędne stanowiska technologiczne - mówił Edward Szlęk.

To nie oznacza, że kopalnie nie będą przyjmować nowych pracowników. Zatrudnienie znajdą osoby wykwalifikowane, które będą niezbędne przy wydobywaniu węgla. Tym samym nie pojawią nowe miejsca pracy w administracji czy w służbach serwisowych.

JSW planuje również szukać redukcję kosztów w wielu innych obszarach. Kolejnym ważnym punktem planu ratowania JSW jest zwiększenie wydobycia węgla koksowego. Celem jest poprawa wydajności i zmniejszenie kosztów wydobycia węgla do 80 dolarów za tonę. To ma się udać w przeciągu dwóch lat.

- Nie mamy zamiaru inwestować i rozwijać węgla energetycznego. W Polsce przewidywana jest duża nadprodukcja, co już jest faktem. Chcemy się zdecydowanie skupić na węglu koksowym - mówił nowy prezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość18.05.2015 17:32

A kiedy ograniczy się liczbę związków i dziesiątki ich dołowych etatów którym się wszystko należy ( węgiel, flapsy itd. ) a którzy dbają tylko o swe tłuste tyłki a interes górników, ich rodzin i sport w mieście mają głęboko w d.... . Jak rozwalają kluby sportowe tak rozwalą całą Spółkę

Jola+Antek04.05.2015 14:00

Panie Prezesie Co z nierobami co siedzą na górze a mają szychty dołowe Teraz się mówi nie jadę na dół Ale jadę po bona.
Kiedy dołowcy będę na dole a na powierzchni będzie pracowała tylko administracja która podobno jest niepotrzebna

Anty sklepikarz02.05.2015 0:07

Do wszystkich ****** co nalatują na ryli:
Tylko dzięki rylom te wasze zas..........ne sklepiki istnieją!
Bracia górnicy apeluję do WAS : nie kupujecie nic u tych zazdrośników w Jastrzębiu przez miesiąc! Jedźcie do innych miast. Niech tym zawistnym sklepikarzom prywaciarzom skarbówka zamknie te geszefty. W tedy zobaczą kto im daje pracę. Nie czarujmy się ale bez górniczych wypłat, barbórek i flapsów już możecie zamykać swoje kioski ,brać chomonta na kark i zapier...niczać na roli w napierstkowie podgórnym skąd przyszliście.

Gość 01.05.2015 15:10

A to wszystko dzięki kochanym związkom

SS30.04.2015 23:28

Ludzie z prawami emerytalnymi, sami odejdą, jak się ich w ramach pracy oddeleguje na inne kopalnie spółki.

Gość30.04.2015 23:10

kazdy rozgarniety czlowiek wie ze ten pan MA DOPROWADZIC SPOLKE DO UPADLOSCI I SPRZEDAC OBCEMU KAPITALOWI ktory bedzie na niej zarabial grube pieniadze!!!

Pokaż wszystkie opinie (27)