Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
30 kwietnia 2015

Zmiany w biletach komunikacji miejskiej

Zmiany w biletach komunikacji miejskiej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 czerwca bilet na telefon komórkowy nie będzie już dostępny. Zmiany dotyczą również biletów papierowych, które w sklepach dostępne będą do końca czerwca. Zastąpi je e-bilet.

Elektroniczny bilet ruszy 4 maja, a wszystkie papierowe bilet będą obowiązywać jeszcze do końca czerwca. To nie oznacza, że jednorazowych biletów papierowych w ogóle nie będzie. Będą je sprzedawać kierowcy, jednak coraz częściej będą drukowane z bileterki kierowcy na konkretny kurs. Zastąpią tym samym dotychczasowe bilety.

Zmieni się również cennik biletów jednorazowych. Cena nie będzie liczona za czas przejazdu lecz ilość przystanków. Na przykład, za przejazd do pięciu przystanków zapłacimy 2,40 zł (ulgowy 1,20 zł). Cennik dostępny jest na stronie e-biletmzkjastrzebie.com. 

Wnioski o wydanie karty e-biletu należy składać w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju, poprzez pocztę lub elektronicznie na stronie mzkjastrzebie.com w zakładce e-bilet.

Gdy otrzymamy już swój e-bilet, po wejściu do autobusu należy go przyłożyć do dowolnego kasownika (niezależni czy jest to bilet okresowy czy "portmonetka"). Przy wyjściu z autobusu należy powtórzyć czynność. To pozwoli, w przypadku "elektronicznej portmonetki", na zwrot kosztów zapłaconego przejazdu, ponieważ kasując bilet przy wsiadaniu system pobierze maksymalną opłatę za przejazd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (67)
Zawiedziony25.05.2015 12:12

Zmiany w cenach biletów? a co z obietnicami wyborczymi Pani Prezydent i gdzie ta darmowa komunikacja?

bkm14.05.2015 7:21

No i mzk dalej zatrudnia i zatrudnia bo pracownikow biurowych ciągle mało.

Alf06.05.2015 16:33

DO miki

Jak będziesz posiadać się e-kartę na okaziciela lub e-kartę imienną z zdjęciem to i tak z Przystanku z Arki Bożka jak wsiadasz to zbliża się e-kartę, czy to imienna czy na okaziciela i z konta e porponeti jest pobierana opłata do końca trasy, czyli 3 zł i 80 gr ale teraz, to jest liczone następujące :
1 do 5 Przystanków to tak samo, jak bilet do 10 minut
6 do 12 Przystanków to tak samo, jak bilet do 20 minut
13 i powyżej to tak samo, jak bilet powyżej 20 minut
Tylko jest obowiązek po przejechaniu od 1 do 5 przystanków przed wysiadaniem z danego autobusu i ponownego przyłożenia e-karty, czy to imiennej czy na okaziciela w celu zwrócenia środków i w, tedy system na e-porponetkę zwróci ci
do 5 Przystanków zwróci 1,40 a ulgowy 0,70
od 6 do 12 przystanków zwróci ci 0,40 a ulgowy 0,20

miki06.05.2015 9:03

Bardzo dziękuję za niespełnianie obietnic wyborczych ( na szczęście mojego głosu Pani nie miała)!!!!!.Obiecywano darmową komunikację a tymczasem będzie drożej niż było.Do tej pory z miejsca którego mieszkam na plac Arki Bożka można było dojechać za 2,4 bo było dziesięć minut a teraz zgodnie z nowym cennikiem to jest 3,4 bo przekracza pięć przystanków.Wspomnę jeszcze o emerytach którym zabrano ulgi i wielu z nich nieświadomych zapłaciło już kary.

AleDomAleDom05.05.2015 21:45

Alf, Tobi, Jan, Bastek a teraz Mikser. Masz niepowtarzalny "styl pisania". Nie ze mną te numery.

Mikser 05.05.2015 20:25

Wygodnie dla dla nich ale kto pyta o zdanie pasażerów nikt , a moim zdaniem to pasażer powinno sam podjąć , decyzję czy che bilet w formie dyskietki czy w formie papierkowej , a tez wiem ze są takie kasowniki które mogli by być , zamontowane i do biletów papierkowych jednorazowych i na e-karty

Gość05.05.2015 20:14

W ulotce pisze żeby było wygodniej. Jakie wygodniej? Teraz mam bilet miesięczny w portfelu i tylko pokazuje w czasie kontroli. Teraz trzeba będzie musiał odbijać za każdym razem. No super ulepszenie.

Pokaż wszystkie opinie (67)